کد خبر: ۵۳۶۹۹
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴
لحظه نیوز : عادل دهدشتی در گفتگو با رسانه ها ضمن اشاره به مفاد قانون احزاب در خصوص تشکیل جبهه ها و ائتلاف های سیاسی اعلام کرد: با توجه به مصوبه شانزدهمین جلسه کمیسیون ماده 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی، تشکیل هر نوع ائتلاف و جبهه های سیاسی به استناد مفاد بند 2 ماده یک و...


به گزارش لحظه نیوز به نقل از اتحادخبر ، مدیرکل سیاسی،انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر در گفتگو با رسانه ها ضمن اشاره به مفاد قانون احزاب در خصوص تشکیل جبهه ها و ائتلاف های سیاسی اعلام کرد:  با توجه به مصوبه شانزدهمین جلسه کمیسیون ماده 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی، تشکیل هر نوع ائتلاف و جبهه های سیاسی به استناد مفاد بند 2 ماده یک و بر اساس تبصره ذیل ماده 13 قانون احزاب، باید با اطلاع کمیسیون ماده 10 صورت پذیرد.


عادل دهدشتی با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال 98 بیان داشت:  تشکیل ائتلاف‌ یا جبهه سیاسی برای هر موضوع باید به صورت مجزا انجام پذیرد و مراتب به اطلاع کمیسیون ماده 10 احزاب برسد. در همین ارتباط تشکیل ائتلاف های انتخاباتی نیز مستلزم طی نمودن روندهای قانونی درکمیسیون ماده 10 احزاب و گروه های سیاسی می باشد.

دهدشتی یادآورشد: دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری آمادگی لازم را برای دریافت درخواست های احزاب وتشکل های سیاسی به منظور اخذ مجوزهای لازم برای تشکیل احزاب استانی، شعب احزاب ملی و شکل گیری ائتلاف ها و جبهه های سیاسی برای طرح در کمیسیون ماده 10 را دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: