کد خبر: ۵۳۶۸۸
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
لحظه نیوز :شهردار بندر کنگان گفت: در جلسه ستاد تسهیلات سفر استان بوشهر ، شهرستان کنگان به عنوان جایگاه اولی در ارائه تسهیلات سفر در سطح استان انتخاب شد.
 تسهیلات سفر شهرستان کنگان  رتبه نخست استان را کسب کرد

 به گزارش لحظه نیوز به نقل از رحیم جمالی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان کنگان با تقدیر از فرماندار و رییس ستاد تسهیلات سفر شهرستان کنگان، اظهار داشت: این اتفاق مهم در سایه مدیریت ستاد تسهیلات شهرستان و همدلی همه اعضا و همت و مشارکت شهروندان مسؤولیت‌پذیر محقق شده است.

شهردار بندر کنگان به نقش شهرداری‌ها در تسهیلات سفر و انتخاب شهرستان کنگان به عنوان شهرستان برتر در استان اشاره و عنوان کرد: شهرداری‌ها همواره رکن رکین ستاد تسهیلات سفر هستند و نقش شهرداری‌ها در کسب رتبه نخست استانی بی‌بدیل است.

وی به اقدامات شهرداری کنگان در پایان سال 97 و نوروز 98 در حوزه تسهیلات نوروزی اشاره و خاطرنشان کرد: شهرداری و شورای اسلامی کنگان در حوزه زیرساختی شرایط و بستر مناسبی را برای مهمانان فراهم کرده ، که از جمله آنها راه‌اندازی مدیریت یکپارچه ساحل ، راه‌اندازی 60 محل اسکان در دهکده گردشگری ، ساماندهی پارک‌ها و بوستان‌های محله‌ای ، مشارکت در راه‌اندازی بازارچه نوروزی از جمله آنهاست.

جمالی گفت: در راستای نظم ترافیکی و نیز ایجاد فرصت برای بخش خصوصی ، پارکینگ دهکده گردشگری با همکاری پلیس به بخش خصوصی واگذار شد که علاوه بر نظم و امنیت چندین جوان نیز در این ایام مشغول به کار شدند.

این مقام مسؤول عنوان کرد: یکی از اقدامات مهم شهرداری در کنار دیگر دستگاه‌ها کمک و مشارکت جدی در اسکان اضطراری مسافران نوروزی در چند روز بحرانی نوروز بود که خدماتی از قبیل تامین آب شرب ، نصب و اصلاح دینام ، اصلاح وضعیت نور برخی مکان‌های اسکان اضطراری و ... توسط شهرداری صورت گرفت.

جمالی همچنین بهبود منظر و سیمای شهری ، مدیریت پسماند، ساماندهی تابلوهای راهنمای شهری، تهیه و توزیع نقشه‌های شهری را از دیگر اقدامات شهرداری در حوزه تسهیلات سفر ذکر کرد و افزود:
با توجه به اینکه سال‌های گذشته در خصوص سرویس بهداشتی مشکلاتی وجود داشت امسال چند باب سرویس بهداشتی ثابت و سیار جهت رفاه مهمانان فراهم شد.

وی  به اقدامات و کارهای فرهنگی شهرداری نیز اشاره‌ای کرد و ابراز داشت : علاوه بر اقامه نماز جماعت در نمازخانه دهکده گردشگری ، با مشارکت ناحیه مقاومت بسیج سپاه برنامه‌های متنوع فرهنگی در ساحل و پارک خلیج فارس برگزار و شب‌های نوروزی نیز با شکوه و حضور گسترده مهمانان نوروزی و شهروندان  در مکان‌های یاد شده برگزار شد.

شهردار بندر کنگان یادآور شد: بی‌شک نقش شهروندان عزیز و مسؤولیت‌پذیر در پیشبرد امور مثال‌زدنی است و تجربه ثابت کرده هرگاه  مردم در کنار خادمان خود قرار گیرند موفقیت و حصول به نتیجه مطلوب زودتر واقع خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: