کد خبر: ۵۳۶۸۲
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
لحظه نیوز : رئیس اداره حفاظت و ایمنی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: جستجو برای یافتن و نجات 4 خدمه شناوری که ساعت 9.30دقیقه روز سه شنبه در آب های سرزمینی خلیج فارس واژگون شده بود توسط این اداره کل ادامه دارد.

به گزارش لحظه نیوز به نقل از احسان گلستانی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: خبر غرق شدن شناور یادشده از طریق یک قایق صیادی اطلاع رسانی شد که بلافاصله شناور ناجی 18 از بندر عسلویه به محل حادثه اعزام شد.
وی یادآورشد: بدلیل مواج و طوفانی بودن دریا شناور ناجی 18 لنج غرق شده را با فاصله زیاد از موقعیت واژگونی پیدا کرد و 2 نفر از خدمه در شرایط جسمانی نامساعد را از روی بدنه آن نجات داد.
رئیس اداره حفاظت و ایمنی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اظهارداشت:این لنج دارای شش سرنشین بوده که چهار نفر از آنها هنگام واژگونی در دریا سقوط کرده و خبری از آنها نیست.
گلستانی گفت:روز گذشته شدت وزش باد 40گره دریایی بود که امکان اعزام بالگرد برای جستجوی هوایی به موقعیت یادشده و نجات افراد مفقودی میسر نشد.
وی افزود: با پیگیری از طریق ستاد مدیریت بحران و با همکاری شرکت نفت وگاز پارس و فرمانداری عسلویه یک فروند بالگرد شرکت نفت وگاز پارس در حال اعزام به منطقه است و ناجی 18 نیز کماکان درحال جستجو برای یافتن افراد یادشده است.
گلستانی اضافه کرد: لنج چوبی یادشده در 50 مایلی دریایی (حدود 92 کیلومتری) ساحل عسلویه غرق شده است.
وی گفت: لنج غرق شده از دبی عازم بندر نخل تقی بود و در نزدیکی سکوهای نفتی بر اثر طوفانی بودن دریا غرق شد.
رئیس اداره حفاظت و ایمنی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: همچنین بدلیل طوفانی بودن دریا شب گذشته نیز یک فروند لنج صیادی که در 40مایلی جنوب غرب بوشهر بدلیل نقص فنی احتمال غرق شدن داشت توسط ناجی 9 نجات یافت.
نام:
ایمیل:
* نظر: