کد خبر: ۵۳۶۶۱
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵
لحظه نیوز :بزرگترین دهکده گردشگری ساحلی در عسلویه افتتاح شد!
شهر نخل تقی عسلویه

دهکده گردشگری نخل تقی

آقای گراوند، استاندار بوشهر در مراسم افتتاح دهکده گردشگری نخل تقی که بزرگترین دهکده گردشگری ساحلی جنوب کشور محسوب می شود سخنانی ایراد کردند. ایشان با اشاره به این موضوع که اجرای این دهکده گردشگری در کنار سواحل نیلگون خلیج فارس اقدامی بسیار ارزشمند است گفت: نخل تقی و عسلویه نباید تنها با سرمایه عظیم نفت و گاز شناخته شود. این شهرستان علاوه بر منابع غنی نفتی از ظرفیت های بالایی در عرصه های گوناگون مثل گردشگری برخوردار است و باید از این ظرفیت ها به نحو احسن استفاده کرد.

دهکده گردشگری پازارگاد عسلویه

استاندار بوشهر با بیان این که افتتاح و راه اندازی این قبیل طرح ها در راستای تحقق مطالبات مردم منطقه است اضافه کرد: اواخر سال قبل رئیس جمهور به استان های بوشهر سفر کردند و با تخصیص اعتبارات و تصمیم گیری های مهم این سال را سالِ توسعه استان بوشهر پیش بینی کردند.

مصوبات سفر استانی رئیس جمهور بسیار کمک کننده بود و شتاب بیشتری به توسعه استان بوشهر داده است. افتتاح بزرگترین دهکده گردشگری ساحلی جنوب کشور یکی از بارزترین نمونه های این طرح توسعه به شمار می رود. آقای گراوند در این مورد توضیح می دهد: در روزهای آینده اعتبارات مصوب سفر استانی رئیس جمهوری برای اجرای پروژه های تدوین شده ابلاغ می شود.

شهر نخل تقی

به گفته استاندار بوشهر: اراضی هم جوار دهکده گردشگری نخل تقلی که بزرگ ترین دهکده گردشگری ساحلی جنوب کشور است افزایش پیدا خواهد کرد و ۱۵ هکتار زمین های همجوار این دهکده در آینده به مجموعه اضافه خواهد شد. به این ترتیب امیدوار هستیم این دهکده در کنار پروژه عظیم پارس جنوبی بتواند تحول عظیم و شگرفی در راستای نشاط، شادابی، تفریح و رونق گردشگری منطقه ایجاد کند.

آقای گراوند با بیان این که این طرح، بزرگترین دهکده گردشگری ساحلی جنوب کشور است گفت: با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل بالای منطقه نخل تقی و عسلویه، اجرای این قبیل طرح ها و توسعه گردشگری در نقاط مختلف استان بوشهر در اولویت قرار خواهد داشت.

صید ماهی در نخل تقی

نخل تقی کجاست؟

شهر نخل تقی در استان بوشهر و در جنوب ایران قرار گرفته است. این شهر در بخش مرکزی شهرستان عسلویه واقع شده و از قدیم یکی از بازارهای بزرگ جنوب برای خرید کالای خارجی (ته لنجی) بوده است. این شهر از شمال به کوه های زاگرس، از جنوب به دریای خلیج فارس، از غرب به شیرینو و از سمت شرق به شهر عسلویه محدود می شود. شهر نخل تقی به دلیل موقعیت استراتژیکی که دارد از قدیم مرکزی مهم برای خرید بوده و مسافران زیادی از مناطق دور و نزدیک برای خرید به این شهر ساحلی می آمدند. افتتاح بزرگترین دهکده گردشگری ساحلی در جنوب کشور می تواند گامی مهم و موثر در راستای توسعه هرچه بیشتر این منطقه و رونق اقتصادی مردم منطقه به شمار بیاید.

افتتاح دهکده گرشگری ساحلی نخل تقی

بندر عسلویه

عسلویه شهری بندری در استان بوشهر و مرکز استان عسلویه است. منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی که در این منطقه و در میان آب های خلیج فارس قرار دارد یکی از مهم ترین استخراجگاه های نفت و گاز در ایران و منطقه به شمار می رود.

نام:
ایمیل:
* نظر: