کد خبر: ۵۳۶۳۱
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷
لحظه نیوز :رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از افزایش محصولات صادراتی خبر داد و گفت: سال گذشته افزون بر ۱۸.۷ میلیارد دلار کالا و محصولات تولیدی سال قبل از استان بوشهر صادر شد که نسبت به سال ماقبل آن رشد ۲۴ درصدی دارد.

18.7 میلیارد دلار کالا از استان بوشهر صادر شد

به گزارش لحظه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سید حسین حسینی محمدی صبح امروز در نشست بررسی صادرات محصولات تولیدی استان بوشهر با بیان اینکه این استان دارای ظرفیت بالایی در حوزه تولید و صادرات است اظهار داشت: استان بوشهر در تولید محصولات پتروشیمی، گازی، شیلاتی و کشاورزی از ظرفیت بالایی برخوردار است که بخش عمده‌ای از این محصولات صادر می‌شود.

وی تولید و صدور میعانات گازی را از ظرفیت‌های مهم صنایع گازی دانست و گفت: پرورش میگو از دیگر ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی این استان است که در این عرصه استان بوشهر در رتبه بالایی قرار دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت از صادرات محصولات تولیدی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: سال قبل افزون بر 29.7 میلیون تن محصولات صنایع استان بوشهر از جمله میعانات گازی از طریق گمرکات صادر شده است.

حسینی محمدی، ارزش محصولات صادراتی را 18.7 میلیارد دلار دانست و خاطرنشان کرد: کالاهای صادراتی از نظر ارزشی نسبت به سال ماقبل 24 درصد افزایش دارد.

وی میعانات گازی، محصولات پتروشیمی و میگوی پرورشی را عمده محصولات تولیدی و صادراتی بوشهر دانست و تصریح کرد:  محصولات معدنی، سیمان و کلینکر، گوگرد، گوجه فرنگی و شمش آهنی از دیگر محصولات صادراتی استان بوشهر است که به کشورهای مختلف آسیایی صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به واردات  554 هزارتن کالا از طریق گمرکات استان بوشهر تصریح کرد: این کالاها به ارزش حدود 1.6 میلیارد دلار نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی 53 درصد و از نظر ارزشی 31 درصد کاهش داشته است.


حسینی محمدی تجهیزات نیروگاهی، موز، یراق آلات و تجهیزات کارخانه‌ها را از جمله کالاهای وارداتی دانست و افزود: این کالاها از کشورهای چین، روسیه، فیلیپین، امارات متحده عربی، نیوزیلند، هند، ایتالیا، کره جنوبی، اکوادور و بلژیک وارد شده است.

وی با بیان اینکه محور برنامه تولید محصولات استان بوشهر را صادرات دانست و بیان کرد: با توجه به اینکه امسال به نام رونق تولید نام گذاری شده، حمایت از تولیدکنندگان و صادرکنندگان در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: