کد خبر: ۵۳۶۰۴
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
لحظه نیوز :مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر گفت: برابر تصمیم هیات وزیران کارت‌های ملی قدیمی در پایان سال 1397 منقضی شده‌اند و سریال این کارت‌ها در حال حذف شدن از سامانه ثبت احوال است.


جایگزینی کارت‌ هوشمند ملی با کارت‌های ملی قدیمیبه گزارش  لحظه نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر اسکندر پاسالار با بیان اینکه از این پس دارندگان کارت‌های ملی قدیمی برای دریافت خدمات با مشکل مواجه خواهند شد از کسانی که موفق به دریافت کارت هوشمند ملی نشده‌اند خواست هر چه سریعتر برای ثبت‌نام اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: 27 دفتر پیشخوان، دفاتر پستی و اداره‌های ثبت احوال در سراسر استان آماده خدمت‌رسانی به مردم برای ثبت نام کارت هوشمند ملی هستند.

مدیرکل ثبت احوال استان با اشاره به طرح جایگزینی کارت هوشمند ملی به جای کارت‌های بانکی گفت: با اجرای این طرح علاوه بر صرفه‌جویی اقتصادی، بانک‌ها نیز می‌تواند اطلاعات به‌روز افراد را از طریق پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور به صورت برخط استعلام کنند.

وی یادآور شد: پایگاه اطلاعات جمعیت کشور مهمترین و عظیم‌ترین پایگاه‌های اطلاعات هویتی کشور است که تقریبا تمام دستگاه‌های دولتی و تعدادی از دستگاه‌های خصوصی در 200 هزار نقطه کشور از آن خدمات می‌گیرند.

پاسالار از شورای هماهنگی بانک‌های استان خواست با ارسال بخشنامه‌ای به بانک‌ها کارت هوشمند ملی جایگزین کارت ملی قدیمی در فهرست مدارک قابل ارائه مشتریان به بانک‌ها قرار گیرد.

وی تصریح کرد: با اجرایی شدن کارت هوشمند ملی و تحقق دولت الکترونیک امکان هرگونه سوء استفاده و جعل از بین می‌رود که کمک شایانی به جلوگیری از تخلفات در این حوزه خواهد کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: