کد خبر: ۵۳۵۷۹
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
لحظه نیوز :بیژن زنگنه گفت: ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه همکاری ایران و عراق در حوزه‌های نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی وجود دارد و ایران آمادگی دارد توانمندی‌های خود را در خدمت صنعت نفت عراق بگذارد. وزیرنفت همچنین طلب گازی ایران از عراق را در حال حاضر یک میلیارد دلار عنوان کرد.
 

 

وزیر نفت از تفاهم ایران و عراق برای توسعه مشترک میدان‌های نفت‌شهر و خرمشهر خبر داد.

به گزارش  لحظه نیوز به نقل از وزارت نفت، بیژن زنگنه صبح امروز (یکشنبه، ۱۸ فروردین ماه) در حاشیه بازدید از شرکت طراحی و مهندسی صنایع انرژی EIED)) که وابسته به اویک است با بیان این مطلب افزود: ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه همکاری ایران و عراق در حوزه‌های نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی وجود دارد و ایران آمادگی دارد توانمندی‌های خود را در خدمت صنعت نفت عراق بگذارد.

وی افزود: ثامرغضبان، وزیر نفت عراق در بازدید از شرکت EIED با ظرفیت این مجموعه آشنا و قرار شد بین اویک و شرکت مشابهی در عراق همکاری برقرار شود تا زمینه استفاده از ظرفیت مشترک فراهم شود.

وزیر نفت با بیان اینکه ایران در حوزه‌های نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی توانمندی‌های بسیاری دارد، تصریح کرد: با توجه به اینکه صنعت پتروشیمی و گاز در عراق توسعه پیدا نکرده است چشم‌انداز روشنی برای همکاری مشترک بین دو کشور وجود دارد.

وی طلب گازی ایران از عراق را در حال حاضر یک میلیارد دلار عنوان کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: