کد خبر: ۵۳۵۷۵
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
لحظه نیوز :رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر گفت: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده این ستاد آمادگی اعزام ۱۰ موکب از این استان برای کمک رسانی به سیل زدگان استانهای خوزستان و لرستان را دارد.
10 موکب از استان بوشهر به مناطق سیل زده اعزام می‌شود

به گزارش لحظه نیوز به نقل ازتسنیم ، عبدالرضا مطاف صبح امروز در نشست ستاد اربعین استان بوشهر  با تسلیت جان باختن عده‌ای از هم‌وطنان در جریان جاری شدن سیل اظهار داشت: پس از وقوع حادثه سیل در استان‌های مختلف کشور، مردم استان بوشهر با ارسال کمک‌های خود به یاری آسیب دیدگان شتافتند و نوع‌دوستی خود را نشان دادند.

وی با بیان اینکه مردم مومن و خداجوی استان بوشهر در ستاد اربعین حسینی و ارائه خدمات به زائران حسینی نقش مهم و برجسته‌ای دارند افزود: هر ساله در برنامه اربعین حسینی 54 موکب  استان بوشهر،در داخل و خارج از مرزهای ایران در خاک عراق توسط خیران و نیکوکاران برای ارائه خدمات رایگان، مستقر می‌شود که 18 موکب در مسیرهای داخلی، 5 موکب در مرز شلمچه، 2 موکب در  مسیر نجف، 10 موکب در مسیر کربلا و 19 موکب در شهر کربلا مستقر می‌شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر از آمادگی ارائه خدمات به سیل‌زدگان از سوی موکب‌های استان بوشهر خبر داد و بیان کرد:براساس ابلاغ فرمانده سپاه قدس و وزیر کشور با هدف خدمت رسانی به سیل زدگان و پخت غذای گرم به آسیب دیدگان سیل زده استان‌های مختلف، 10 موکب استان بوشهر آماده اعزام به نقاط مورد نظر سیل‌زده است.


مطاف با تاکید بر تامین آرد، سوخت و ناوگان عمومی حمل و نقل برای انتقال و استقرار موکب‌ها در نقاط مورد نظر سیل‌زده افزود: برای اعزام و فعالیت موکب‌ها لازم است نماینده‌ای تام‌الاختیار که بتواند مشکلات اداری موکب‌داران برطرف کند معرفی و به ستاد اربعین استان بوشهر متصل شود.

وی با بیان اینکه مجموعه ستاد بازسازی عتبات عالیات و موکب‌ها، مردمی است و پشتیبانی بودجه دولتی ندارند تصریح کرد: موکب‌های ستاد اربعین حسینی استان بوشهر به صورت مردمی اداره می‌شوند و از هیچ بودجه دولتی استفاده نمی‌کنند که ضروری است برای برطرف کردن مشکلات اداری و مایحتاج آنها در ارائه خدمات به آسیب دیدگان سیل‌زده اقدام شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: