کد خبر: ۵۳۵۵۵
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
لحظه نیوز :محمد جواد ظریف نوشت: «تغییر ناگهانی عالی: یک روز آمریکا مدعی است که ایران در آستانه فروپاشی و روز دیگر ما را به عنوان قدرت بزرگ تهدید کننده ناتو به تصویر می‌کشد. پمپئو و رئیسش با استفاده از هر رویدادی، ادعا‌های متناقض دارند. در مقابل، ایران پیوسته مسئولانه و صلح طلب است.»
 

به گزارش لحظه نیوز به نقل از انتخاب ،وزیر امور خارجه ایران در پیامی در صفحه شخصی خود به اظهارات مایک پمپئو که یک روز ایران را در آستانه فروپاشی و روز دیگر آن را قدرت بزرگ تهدید کننده ناتو توصیف کرده بود، واکنش نشان داد.

محمد جواد ظریف در این پیام آورده است: «تغییر ناگهانی عالی: یک روز آمریکا مدعی است که ایران در آستانه فروپاشی و روز دیگر ما را به عنوان قدرت بزرگ تهدید کننده ناتو به تصویر می‌کشد.

وی افزود: پمپئو و رئیسش با استفاده از هر رویدادی، ادعا‌های متناقض دارند. در مقابل، ایران پیوسته مسئولانه و صلح طلب است.»

مایک پمپئو روز پنج شنبه (۱۴ اسفند ۹۸) در سخنرانی آغازین نشست وزیران خارجه ناتو گفت: ما تلاش می‌کردیم که سپری در برابر تجاوز ایجاد کنیم که عملی شد و ۷۰ سال به خوبی این کار را انجام دادیم. توانستیم از طریق ناتو 'صلح و قدرت' را حفظ کنیم. از طریق ناتو با تهدید‌های چین، روسیه و ایران مقابله کردیم. ناتو بزرگترین سپر در برابر شوروی و گسترش کمونیسم بوده است. در همین مدت با تقویت نظامی که از سوی ریگان انجام شد، شوروی از هم فروپاشید. ما باید ناتو را برای مقابله با تهدید‌های نوظهور تطبیق دهیم. ما باید این کار را به خصوص در این دوران جدید رقابت قدرت بزرگ در مقابل روسیه، چین و جمهوری اسلامی ایران ادامه دهیم.

برچسب ها: ظریف ، آمریکا ، لحظه نیوز
نام:
ایمیل:
* نظر: