کد خبر: ۵۳۴۸۲
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۱
لحظه نیوز : ناظر گمرکات استان و مدیر کل گمرک بوشهر از عملکرد گمرک در بازه زمانی یازده ماه ابتدای سال1397 تاکنون خبر داد.
به گزارش لحظه نیوز به نقل از  اتحادخبر ،منصور بازیار از افزایش درآمد حاصل از صادرات خبر داد . وی گفت:دریازده ماه سالجاری حدود 26 ميليون و 310 هزار تن كالا به ارزش بالغ بر 15 ميليارد و 478  ميليون دلار از گمركات استان صادر شده است كه نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی 23 درصد کاهش و از نظر ارزشی 16 درصد افزایش یافته است.


وی به میزان صادرات بدون احتساب میعانات گازی استان بوشهر اساره نمود و افزود: در یازده ماهه ابتدایی سال 1397، بالغ بر 18 ميليون و 446 هزار تن كالا به ارزش بالغ بر 10 میلیارد و 163 میلیون دلار از گمركات استان صادر شده است كه نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزن 1 درصد و از نظر ارزش 45 درصد افزایش یافته است.
بازیار اضافه کرد:عمده کالاهای صادراتی از گمرکات استان شامل میعانات گازی، محصولات پتروشیمی، جکت و متعلقات آن، کودهای معدنی، سیمان و کلینکر، گوگرد، لوازم حفاری، میگوی پرورشی، سنگ گچ و گچ بنایی و گوجه فرنگی بوده است.


وی گفت بیشترین حجم کالاهای صادراتی استان به کشورهای چین، امارات متحده عربی، کره جنوبی، مناطق ویژه، هند، ژاپن، اندونزی، کویت، تایلند و تایوان صادر شده است .ناظر گمرکات استان و مدیر کل گمرک بوشهر گفت :در بخش واردات در مدت یاد شده حدود 510 هزار تن کالا به ارزش حدود 1 میلیارد و 534 میلیون دلار از گمرکات استان بوشهر به کشور وارد گردیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی 52 و از نظر ارزشی 30 درصد کاهش را نشان می دهد.


وی عمده کشورهای مبدا وارداتی گمرکات استان بوشهر را کشور: چین، روسیه، فیلیپین، امارات متحده عربی، نیوزیلند، هند، ایتالیا، اکوادور، کره جنوبی و بلژیک عنوان کرد. 

 

نام:
ایمیل:
* نظر: