کد خبر: ۵۳۴۳۳
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷
مسئول اين ناتواني ها كيست؟به گزارش لحظه نيوز، با بررسي شرايط امروز استان بوشهر در بحث توليد و سرمايه گذاري به آمار و ارقامي برخورد ميكنيم كه به زبان ساده بايد گفت در شأن استاني برخوردار همچون بوشهر نيست.

استان بوشهر در سال هاي گذشته در بحث جذب سرمايه گذار يكي از ضعيفترين استانهاي كشور بوده و فقط در يك نگاه آماري ميتوان ناتواني تشكيلات اقتصادي استان در بحث تامين مالي بنگاههاي توليدي را بررسي نمود.

طبق آمار ارائه شده توسط وزارت صمت تا پايان آبانماه سال ١٣٩٧ نزديك به ٤١ شركت و شخص براي دريافت تسهيلات ثبت نام نموده اند كه از اين تعداد ١٦ متقاضي آن مربوط به سال ٩٦ است و در مجموع دستگاههاي استان ٢٧ فقره به ارزش ٩٢١,٥ ميليارد ريال را براي دريافت تسهيلات به بانكهاي عامل معرفي نموده اند كه در نهايت ١٧ فقره به ارزش ٨٣,٨ ميليارد ريال پرداخت گرديده است.

اين مبلغ پرداختي يعني چيزي حدود ٩ درصد   از كل مجموع تقاضا و در مقايسه با ديگر استانها رقمي ناچيز است.

حال اين سوال پيش ميايد كه مسئول وضعيت امروز در بخش سرمايه گذاري و پرداخت تسهيلات و تامين نقدينگي در استان بوشهر چه كساني هستند؟

وقتي مديراني ناكارآمد از دستگاه اجرايي ديگري به عاريه در بخش اقتصادي استان به خدمت گرفته ميشوند كه الفباي اقتصادي و سرمايه گذاري را نميدانند و برگزاري چند نشست و جلسه بي نتيجه را به عنوان عملكرد خود تبليغ و اعلام ميكنند بايد وضع استان بهتر از اين باشد؟

استاني كه در زمينه معدن، دريا، گردشگري و صنعت هميشه حرف براي گفتن داشته و دارد چطور بايد بدليل عافيت طلبي و ناتواني مديران ارشد اقتصادي به اين حال و روز بي افتد؟

در آخر بايد پرسيد مسئول اين ناتواني ها كيست و چه كساني بايد پاسخگوي ركود سرمايه گذاري و جذب سرمايه گذار در استان بوشهر باشند؟
نام:
ایمیل:
* نظر: