کد خبر: ۵۳۴۲۸
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
لحظه نیوز :مردم امسال برای خرید عید با جیب‌های خالی روانه بازار شده‌اند و بازارهای دلوار رونق چندانی ندارد، مغازه‌ها به جای پول‌های مردم میهمان نگاه‌های مردم هستند، این سخن اکثر فروشنده‌هایی است که از رکود وضعیت بازار شب عید گلایه دارند.


جیب‌های خالی مردم و بازار شب عید/ چه کسانی باید صدای مردم را بشنوند؟

به گزارش  لحظه نیوز به نقل از سپاس ؛عید نوروز یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین جشن‌های ایرانیان است که از دیرباز و از ایران باستان نسل به نسل منتقل شده است، این عید با تمام شدن زمستان و فرارسیدن بهار آغاز می‌شود و نمایان‌گر آغاز سالی جدید و با عشق و محبت است، این روزها با قدم زدن در بازار و خیابانها بوی عید را به مشام همگان می‌رساند و مردم همه در تلاش هستند که سال خوبی را آغاز کنند و این رسمی که از گذشته بوده و هنوز هم ادامه دارد.

آموزه های دینی ما ، همه یر رعایت اخلاق اسلامی و عدل و انصاف تاکید دارند و با توجه به مشکلات اقتصادی چند سال اخیر که در اثر تحریم ها به وجود آمده و محو آثار آن مدتی طول می کشد، باید همه ما در کنار هم تلاش کنیم تا باری بر مشکلات اقتصادی مردم اضافه نکنیم.

مردم انتظار دارند در خرید های خود با قیمت های مختلف برای یک کالا مواجه نشوند تا نظم و قانون در تمام شئون زندگی مردم احساس شود و همه  مسئولین باید مراعات وضعیت اقتصادی مردم بشود و از گرانی و کم فروشی در این ایام جلوگیری شود.

مردم امسال برای خرید عید با جیب‌های خالی روانه بازار شده‌اند و بازارهای  دلوار رونق چندانی ندارد، مغازه‌ها به جای پول‌های مردم میهمان نگاه‌های مردم هستند، این سخن اکثر فروشنده‌هایی است که از رکود وضعیت بازار شب عید گلایه دارند.

زن میانسالی که با اشاره به قدرت مالی متوسط خود گفت: من هم از مجتمع های تجاری و هم بازار بازدید کرده ام و تفاوت قیمتی بین آنها مشاهده نکردم! اجیل از ملزومات اجناس عید نوروز و بسیار گران است و یک بازنشسته با حقوق اندک قدرت خرید آن را ندارد.

وی در ادامه افزود: نسبت به سال‌های پیش به یک مقدار خرید می‌کنم؛ اما قیمت‌ها بیشتر شده و قدرت خرید عمومی همه مردم کاهش یافته است.

این شهروند اظهار داشت: قدرت کلی خرید مردم به دلیل گرانی‌ها و تورم کاهش پیدا کرده است و این خود مشکل بزرگی برای قشر متوسط جامعه است، دولت مردم را به پسابرجام و حل مشکلات اقتصادی وعده می‌داد؛ اما در این سه سالی که از وعده برجامی هم گذاشت مردم تغییری در وضعیت بازار و زندگی خود مشاهده نکردند.

نام:
ایمیل:
* نظر: