کد خبر: ۵۳۴۲۵
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
لحظه نیوز : استاندار بوشهر با بیان اینکه زنان شایسته و توانمند در جایگاه‌های مدیریتی قرار می‌گیرند گفت: به‌زودی چند بخشدار زن در استان بوشهر منصوب می‌شود.

چند بخشدار «زن» در استان بوشهر منصوب می‌شوند

به گزارش لحظه نیوز به نقل از تسنیم ، عبدالکریم گراوند صبح امروز در نشست مدیران کل دفاتر امور بانوان و خانواده استانداری‌های سراسر کشور با حضور مشاور وزیر کشور در بوشهر با بیان اینکه این استان از توانمندی‌های مهمی برخوردار است اظهار داشت: استان بوشهر در حوزه کشاورزی از ظرفیت بالایی برخودار است بگونه‌ای که تولید 600 هزار تن گوجه فرنگی خارج از  فصل و 150 هزار تن خرما بخشی از ظرفیت کشاورزی استان بوشهر است.

وی، پرورش آبزیان را از دیگر ظرفیت‌های استان ساحلی بوشهر دانست و تصریح کرد: پرورش میگو در اراضی ساحلی و پرورش ماهی در قفس در خلیج فارس از ظرفیت این بخش است که امسال پرورش دهندگان میگو 21 هزار 500 تن میگو تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه کردند.

استاندار بوشهر از آغاز ساخت 5 سد مخزنی در استان خبر داد و بیان کرد:برای رفع مشکلات آب در استان بوشهر علاوه بر آغاز ساخت 5 سد، مجوز ساخت طرح‌های آب‌شیرین‌کن  به ظرفیت 125 هزار مترمکعب در روز صادر شده است.

گراوند از افزایش اراضی گلخانه‌ای در استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: تا سال 1395 حدود 124 هکتار اراضی گلخانه‌ای استان بوشهر  فعالیت داشت که در دو سال گذشته 178 هکتار به این مجموعه افزوده شده است.

وی، با اشاره به اجرای طرح آبیاری نوین در اراضی کشاورزی خاطر نشان کرد: یک‌هزار و 574 هکتار نخلستان‌های استان بوشهر سال گذشته تحت پوشش طرح آبیاری نوین قرار گرفت و امسال 7 هزار و 500 هکتار از این اراضی به آبیاری نوین مجهز می‌شود.

استاندار بوشهر افزایش سردخانه‌‌ها در اراضی کشاورزی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: به ظرفیت 28 هزار تن سردخانه در اراضی کشاورزی استان بوشهر وجود دارد که امسال  18 هزار تن به این ظرفیت افزوده شده است.


گراوند با اشاره به واگذاری پست مدیریتی به بانوان گفت: در راستای تحقق 30 درصدی پست مدیریت بانوان،  این مهم در استان بوشهر روند اجرایی موفق داشته و  در این راستا پست‌های مدیریتی به بانوان شایسته و توانمند قرار گرفته است.

وی، افزود: به زودی تعدادی از بخشداران استان بوشهر از میان بانوان توانمند انتخاب و در این راستا تا قبل از پایان سال سه بخشدار بانو در استان منصوب می‌شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: