کد خبر: ۵۳۲۸۳
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
لحظه نیوز :در حالی چهلمین سال عمر انقلاب اسلامی با راهپیمایی باشکوه و میلیونی مردم در ۲۲ بهمن در سراسر کشور برگزار شد که ، مردم با حضور خود ثابت کردند که علی‌رغم مشکلات اقتصادی، این مشکلات را به پای انقلاب ننوشته‌اند و از رویه مدیریت اقتصادی کشور گلایه‌مند هستند.

می‌گفتند که بخاطر دریافت چایی از کمیته امداد شعار می‌داد.

مردم با دیدن این زن شعار مرگ برآمریکا سر می‌دهند

به گزارش لحظه نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، در حالی چهلمین سال عمر انقلاب اسلامی با راهپیمایی باشکوه و میلیونی مردم در ۲۲ بهمن در سراسر کشور برگزار شد که ، مردم با حضور خود ثابت کردند که علی‌رغم مشکلات اقتصادی، این مشکلات را به پای انقلاب ننوشته‌اند و از رویه مدیریت اقتصادی کشور گلایه‌مند هستند.

در استان بوشهر هم این حضور و راهپیمایی حماسه‌سازمردم در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی پر رنگ‌تر از سال‌های گذشته در شهرها و روستاها برگزار شد. در  بین  تصاویر  و فیلم‌های منتشر شده از حماسه مردم،  کلیپ کوتاهی به سرعت در فضای مجازی انتشار یافت. کلیپ مربوط به  بانوی 66 ساله‌ای بود که در راهپیمایی 22 بهمن یکی از روستاهای استان بوشهر جلوتر از همه و با همان لهجه روستایی شعارهایی علیه سیاست‌های آمریکا و در راس آن ترامپ سر می‌داد که مورد توجه اقشار مختلف مردم قرار گرفت.

 

 

"کُلُل"، روستایی است که این راهپیمایی متفاوت در آن برگزار شده است. روستای کُلُل از توابع بخش مرکزی در شهرستان دشتستان  و در فاصله ۱۵ کیلومتری مرکز شهرستان دشتستان یعنی شهر برازجان و در کنار جاده اصلی برازجان- بندرگناوه و در کنار رود حله قرار دارد. این روستا 3 شهید تقدیم انقلاب نموده است و جمعیت آن قریب به 700 نفر می‌باشد.

 

خانم شرف عیوضی کللی بانوی 66 ساله اهل روستای کلل است که با شعارهای دلنشین خود با همان لهجه زیبای روستایی در راهپیمایی 22 بهمن خبرساز شده‌ بود. مشروح این گفتگو  شیرزن خبرساز کللی با خبرگزاری فارس به شرح زیر است:

فارس: از حس و حال تظاهرات و راهپیمایی‌های اوایل انقلاب بفرمایید.
در دوران قبل از انقلاب همه مردم از بی‌عدالتی، تبعیض، بی‌حجابی و فساد اخلاقی شاه و دربار نالان بودند و سرانجام با هدایت‌های امام، در شهرها و روستاها ولوله‌ای شد و سرانجام به انقلاب اسلامی ختم شد. از ابتدای انقلاب تا الان همیشه در راهپیمایی‌هایی که در دفاع از انقلاب و نظام در روستای کلل برگزار شده است ، شرکت کرده‌ام.

آرزوم داشتم مرد باشم

فارس: نقش شما در جنگ تحمیلی چگونه بود؟
در آن دوران از چهار برادرم، سه نفر از آنها با هم به جبهه اعزام شدند و من هم آن زمان آرزو داشتم مرد باشم تا بتوانم در کنار برادرانم با دشمن بعثی بجنگم. اما با داشتن بچه شیرخوار، پشت جبهه خدمت می‌کردم و افتخار میکنم که بعنوان زنی در خدمت انقلاب بوده و هستم.

فارس: چه خدمتی؟
یادم می آید که همیشه با بخشی از درآمد حاصل از کشاورزی نان شیرین پخت میکردم و از طریق یکی از اهالی روستا به جبهه می‌فرستادم. هر روز صبح شیر را در شیشه‌ای می‌ریختم و به یکی از بستگان می‌دادم تا در صورت نیاز به فرزند شیرخوارم بدهد و خود تقریبا شبانه روز به پخت نان شیرین مشغول بودم.

فارس: از حال و هوای روز قبل از راهپیمایی امسال در روستا بفرمایید.
به دلیل بیماری چندین روز در بستر بودم. شب قبل از راهپیمایی و بر خلاف سال‌های گذشته و به گمان باران شدید، کسی از بلندگوی مسجد، تجمع برای راهپیمایی 22  بهمن را اطلاع رسانی نکرده بود و برخی مردم هم به این خیال که راهپیمایی برگزار نمی‌شود، به شهرهای اطراف رفته بودند.

فارس: از صبح روز راهپیمایی و آن کلیپ معروف بفرمایید.
با وجود بیماری، صبح زود مثل هر سال کنار درب مسجد روستا رفتم. از تعداد نفرات کم حاضر در کنار مسجد شوکه شده بودم. تعدادی از خواهران و دانش‌آموزان دختر مدرسه روستا به همراه آقایی که برادر شهید بود درب ورودی مسجد حضور یافته بودند که جمعا به 20 نفر می‌رسیدند.

 

شعارها فی البداهه بودند

فارس: چه اتفاقی افتاد که شما جلوتر از بقیه شعار می‌دادید؟
زمان در حال گذشت بود و همهمه‌ای ایجاد شده بود. من به صورت خودجوش از محل بسیج خواهران روستا قاب عکس امام و رهبری را در دستانم و همچنین پرچم ایران را بر دوش گذاشتم و به جمعیت اندک حاضر با شروع شعار، اعلام آغاز راهپیمایی کردم.

فارس: شعارها را از قبل آماده کرده بودید؟
خیر. اصلا قرار نبود که من بخواهم شعار دهم و بقیه تکرار کنند. همه شعارها فی البداهه بودند و از قبل تمربن نکرده بودم. فقط چیزی را که صبح آن روز در ذهن داشتم بیان کردم.

فارس: شعار معروف شما در کلیپ منتشر شده چه بود و معنی آن چیست؟
در آن روز چندین شعار دادم و معروفترین شعار که با لهجه روستایی فریاد می‌زدم و در کلیپ هم بود، این بود که " ترامپه کی گَپتَر که، از چهارپا کمتر که" و " ترامپه کی گَپتَر که، از سگی هم کمتر که"  به معنای " آن کسی که ترامپ را به رئیس جمهوری رساند باعث شد که ترامپ از چهارپا و سگ هم پست تر و بی ارزش تر شود"، است.

دختربچه همراه من، کوبنده‌تر از خودم شعارها را تکرار می‌کرد

فارس: دختربچه‌ای که در کنار شما پاسخ به شعارها می‌داد، نسبتی با شما داشت؟

بله، به دلیل کوچکی روستا همه به نوع با هم اقوام هستند. این دختربچه از حافظه بالایی برخوردار است و شعار را کوبنده‌تر از خودم تکرار می‌کرد.

 

فارس: تا پایان راهپیمایی به جمعیت  مردم هم اضافه شد؟
خیلی از خانواده‌ها با شنیدن صدای شعارها به بیرون از خانه می‌آمدند و خودجوش به جمع ما اضافه می‌شدند. مطمئنا اگر خانواده‌ها از قبل اطلاع داشتند تعداد بیشتری از مردم از ابتدای راهپیمایی حضور پیدا می‌کردند.

می‌گفتند بخاطر چایی کمیته امداد شعار می‌دهی!

فارس: واکنش‌های مردم نسبت به این کلیپ و با دیدن شما چطور بود؟
واکنش‌ها متفاوت بود. برخی از مردم بعد از دیدن این فیلم تمسخر می‌کردند. برخی هم می‌گفتند که نباید این شعارها را می‌دادی که در جواب میگفتم که ترامپ باید رسوا شود. برخی هم مثل شما تحسین می‌کنند. برخی هم طعنه می‌زدند که بخاطر دریافت چایی از کمیته امداد شعار می‌داد، در حالی که من اصلا زیر پوشش کمیته امداد نیستم. برخی دیگر هم می‌گفتند با این شعارها ترورت میکنند که در جوابشون گفتم ارواح پدرشون!(باخنده)

فارس: خب دیگه؟
حتی از آن روز به بعد  برخی هم با دیدن من در روستا شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهند!

فارس: از این واکنش‌های منفی ناراحت نشدید؟
در آن لحظه بله، اما وقتی فکر میکنم برای خوشحالی رهبرم به صحنه آمده‌ام و نیاز بوده که جلوتر از همه شعار دهم، ناراحتی‌ها را فراموش میکنم.

احتمالا شعارها به گوش ترامپ هم رسیده باشد!

فارس: فکر می‌کردید که فیلم شما به صورت گسترده منتشر شود؟
به هیچ وجه. اما با دیدن واکنش‌های متفاوت، بنظرم تا به الان این شعارها به گوش ترامپ هم رسیده باشد.

فارس: اگر دوباره به آن روز برگردید حاضر به شعار دادن هستید؟
مطمئن باشید اگر نیاز به شعار دادن من باشد این کار را خواهم کرد و از این اقدام پشیمان نیستم.

آمریکا خیال می‌کندتحریم کند، از گرسنگی می‌میریم!

فارس: نظر شما در مورد سیاست‌های آمریکا ؟
آمریکا از سویی ادعا می‌کند دایه مهربان‌تر از مادر است اما از سویی دیگر همه ملت ایران را تحریم می‌کند که به خیال خود از گرسنگی بمیریم. ترامپ انسان جنایتکار و از یزید هم بدتر است. نمونه آن حمایت از کشوری است که گلوی کودک شش ساله را در مقابل خانواده وی می برند.ما ظرفیتی همچون خرما را داریم که اگر به این ظرفیت‌ها در داخل کشور توجه شود، هیچ کشوری توان فشار بر ما را ندارد.

گرانی‌‌ها را تحمل می‌کنیم اما بی احترامی به سخنان رهبری را نه...

فارس: سخنی با مسؤولان کشور دارید؟
اول اینکه اگر لازم باشد ما گرانی‌‌ها را تحمل می‌کنیم اما بی احترامی به سخنان رهبری را طاقت نمی‌آوریم(با بغض و گریه). مسؤولین کمک کنند تا مشکلات گرانی حل شود و همچنین افراد جوان بیکار، صاحب شغل شوند.

نه دشمن دوست می‌شود و نه چندر گوشت می‌شود

فارس: اگر بخواهید با جوانان صحبتی داشته باشید، آن صحبت چیست؟
همیشه وقتی فرزندان و نوه‌هایم را نصحیت میکنم، از ضرب المثل محلی" نه دشمن دوست می‌شود و نه چندر گوشت می‌شود". استفاده می کنم.

فارس: ممنون از شما به پاس احساس تکلیف به‌جای شما...

شما لطف دارید اما این وظیفه‌ای بود که باید انجام می‌دادم.

گفتگو: سیداحمد موسوی
نام:
ایمیل:
* نظر: