کد خبر: ۵۳۲۳۱
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶
لحظه نیوز :مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: از سال ۷۷ که این سازمان تاسیس شده تا کنون ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در بخش مسئولیت‎ اجتماعی هزینه شده است.

۱۵۰۰ میلیارد تومان در بخش مسئولیت‎ اجتماعی هزینه کردیمبه گزارش لحظه نیوز به نقل از  خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، پیروز موسوی افزود: جاده‎ها و زیرساخت‎هایی ایجاد کرده‎ایم که مردم منطقه می‎توانند از آن‌ها بهره‎مند شوند و در حوزه توسعه آب و برق، درمان و دیگر خدمات هم تلاش بسیاری کرده‎ایم.
وی ادامه داد: ما توانسته‎ایم محیط زیست را در کنار توسعه صنعت نفت مدیریت کنیم، گرچه در برخی مواقع کاستی‎هایی وجود داشته است، اما هم‎اکنون برای به صفررساندن گاز‌های ارسالی به مشعل در منطقه تلاش می‎کنیم.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با بیان اینکه زیستگاه‎های دریا و خشکی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس کنترل شده‎اند و جلوی تخریب آن‌ها گرفته شده است، افزود: از زمان تاسیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تاکنون ۱۴۰۰ هکتار فضای سبز در منطقه ایجاد شده است.
موسوی با اشاره به مشکلات مردم ساکن در حوزه پیرامونی صنعت نفت، بیان کرد: ما در این سال‎ها تلاش کردیم به جامعه پیرامونی صنعت نفت کمک کنیم و این جامعه از نظر تحصیلات و مهارت رشد خوبی داشته و جوانان این مناطق امروز بسیار توانمند و صنعتگر هستند.
وی ادامه داد: در سال‎های اخیر سازمان‎های مردم‌نهاد در مناطق عسلویه، کنگان و دیر فعالیت خود را آغاز کرده‎اند که نگرشی بسیار علمی و مترقی دارند.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس همچنین با اشاره به تلاش کارکنان صنعت نفت در منطقه پارس جنوبی، تصریح کرد: صنعت نفت توانست با عملیاتی جهادگونه در یک بازه زمانی مشخص برداشت گاز از مخازن دریایی پارس جنوبی را افزایش دهد و از قطر پیشی بگیرد.
موسوی با اشاره به نقش صنعت نفت در اجرای سیاست‎های اقتصاد مقاومتی یادآور شد: پس از انقلاب اسلامی پتروشیمی‎های عظیمی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ساخته شد که در شرایط تحریم می‎توانند نقطه اتکایی برای کشور باشند و درآمد ارزی خوبی ایجاد کنند. صنعتگران نیز در این منطقه برای خلق ارزش و ایجاد زنجیره کامل تولید نفت و گاز حضور فعالانه‎ای داشته‎اند.
وی با اشاره به سرمایه چشمگیری که پس از انقلاب در این منطقه جذب شده است، تصریح کرد: از سال ‎ ۹۲ تا ۹۶ در مجموع حدود ۳۷۲ میلیارد ریال سرمایه بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جذب شده است.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تاکید کرد: اکنون تکمیل کریدور‌ها که به صنایع پایین‌دست پتروشیمی منتهی می‎شوند مطرح است تا با راه‎اندازی آن‌ها آب، برق، گاز شیرین، خوراک، پروپان، آب دریا و بخار منتقل شود. بدین ترتیب حدود ۱۵۰ کارگاه و کارخانه می‎توانند در منطقه فعالیت کنند که با فعال شدن این کارگاه‎ها، حدود هفت هزار نفر به کار می‎شوند.

نام:
ایمیل:
* نظر: