کد خبر: ۵۳۲۲۰
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
لحظه نیوز : مدیرکل ثبت اسناد استان بوشهر گفت: همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی چهل هزارمین سند مالکیت کاداستر (حدنگار) در سال 1397 در این استان صادر شد.

به گزارش لحظه نیوز به  نقل از  ایرنا، اصغر پیرهادی روز سه شنبه در این آیین افزود: تاکنون در استان بوشهر بیش از 220 هزار سند تک برگ صادر شده است و کمتر از 200 هزار سند دفترچه ای در دست مردم است که باید نسبت به تعویض آن اقدام کنند.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه در سال 1399 هیچ سند دفترچه ای قابلیت ارائه خدمات ثبتی و اعتبار ندارد کسانی که تاکنون دراین زمینه اقدام نکرده اند باید تا پایان سال 98 نسبت به تعویض سندهای دفترچه ای خود اقدام کنند.
پیرهادی ضریب اطمینان بالا و صفربودن جعل این نوع سندها را از مزایای سند تک برگ عنوان کرد و گفت: حتی اگر هکر ماهری بتواند این سند را به طور ظاهری جعل کند اما نمی تواند معامله مجعولی را انجام دهد.
وی بیان کرد: در زمان حاضر بیش از 90 درصد خدمات سازمان ثبت اسناد استان و 100 درصد خدمات دفاتر اسناد رسمی به صورت الکترونیکی انجام می شود و در این شرایط امکان هرگونه سوء استفاده ای به صفر رسیده است.
پیرهادی گفت: اگر شهرداری ها و امور مالیاتی در این فرایند همگام باشند همه معامله ها در مدت 24 ساعت انجام می شود.
وی اضافه کرد: یکی از خدمات این سازمان در استان املاک مجعول المالک است و سندهای زیادی در بخش مستغلات، زمین های کشاورزی و باغ ها وجود دارد که باید تعیین تکلیف و سند دار شوند.
وی در باره طرح کاداستر گفت: کل وسعت استان بوشهر 2میلیون و 300 هزار هکتار است که بیش از یک میلیون و 500 هزار هکتار معادل 60 درصد کاداستر آن انجام و باید تثبیت شود.
رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: شمار زیاد پرونده های دعاوی در این استان ملکی و تداخل در مالکیت ها است که از جمله مشکلات دادگستری است.
علی جمادی افزود: مردم باید از فرصت تغییر سندهای دفترچه ای به تک برگ استفاده کنند و با مستند سازی و تعیین حدود املاک خود باعث از هرگونه تعدی نسبت به حقوق دیگران پیشگیری کنند.
وی اظهار داشت: با همت اداره کل ثبت اسناد املاک امروز استان بوشهر از استان های پیش رو در بخش کاداستراست.
دادستان بوشهر گفت: مردم از فرصت زمانی باقی مانده برای تبدیل اسناد مالکیت خود از دفترچه ای به تک برگ اقدام کنند.
علی حسن پور افزود: دستگاه های اجرایی که تاکنون در این زمینه اقدام نکرده اند باید برای پیشگیری از تضییع حقوق بیت المال هرچه زودتر نسبت به تبدیل سندهای دفترچه ای به تک برگ سازمان متبوع خود اقدام کنند.
وی بیان کرد: درصورت رسیدگی نکردن هرگونه سهل انگاری و تجاوزی به املاک دولتی به عنوان مدعی العموم می توان آنها را تحت تعقیب قرار داد.
حسن پور از مدیران دستگاه های اجرایی خواست در این زمینه اقدام لازم را انجام دهند تا شاهد نقض قانون نباشیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: