کد خبر: ۵۳۲۱۹
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
لحظه نیوز : استاندار بوشهر گفت: 840 میلیارد ریال برای ساخت سد های دشت پلنگ و باغان دشتی این استان تامین و پرداخت شده است.

به گزارش لحظه نیوز به نقل از  ایرنا، عبدالکریم گراوند در جمع عشایر ایل قشقایی منطقه دشت پلنگ دشتی افزود: با وجود مشکلات اقتصادی و مالی دولت اما با توجه به پیگیری های نماینده مردم دشتی وتنگستان در مجلس و مسئولان استان بوشهر و شهرستان دشتی 840 میلیارد سهم 15 درصد دولت برای تامین هزینه فایناس خارجی برای احداث 2سد بزرگ دشت پلنگ و باغان شهرستان دشتی تامین و به حساب شرکت خارجی برای ساخت این سد پرداخت شده است.
وی افزود: در زمان حاضر برای احداث این سد ها هیچ مشکل و نگرانی بابت تامین هزینه و اعتبارات مالی وجود ندارد و بزودی کارهای اجرایی آنها آغاز خواهد شد.
استاندار بوشهرتاکید کرد: با احداث سد دشت پلنگ این منطقه به فرش سبز استان بوشهر و منطقه جنوب کشور تبدیل خواهد شد.
گراوند اضافه کرد: سد قیز قلعه نیز در این منطقه تکمیل و آماده بهره برداری شده و بزودی با حضور مسئولان وزارت نیرو افتتاح می شود.
وی افزود: یکی از برنامه های مهم دولت تدبیر و امید توجه ویژه به مناطق محروم و توسعه وعمران این مناطق است و در کنار همه سختی‌ها، کار سازندگی در مناطق محروم متوقف نشد و پروژه های این مناطق با سرعت در دست اجراست.
گراوند افزود: از مهمترین مشکلات امروز کشور اشتغال جوانان است که دغدغه اصلی مسئولان نظام است و همه باید با اتحاد وهمدلی با توجه به ظرفیت های هر منطقه برای حل آن تلاش کنیم.
استاندار بوشهر افزود: با تلاش مسئولان این استان امسال پروژه های افتتاح شده در دهه فجر بیش از 94 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است و در شهرستان دشتی بیش از 260 درصد افزایش دارد که از میانگین استانی بیشر است.
گراوند به مشکلات مطرح شده توسط عشایر منطقه اشاره کرد و افزود: با اجرای سد دشت پلنگ و طرح های توسعه ای بزودی منطقه دشت پلنگ دشتی به بهترین منطقه توسعه یافته استان بوشهر تبدیل خواهد شد.
فرماندار دشتی گفت: منطقه دشت پلنگ با بیش از سه هزار هکتار مزارع کشاورزی و باغ مرکبات قطب اول کشاورزی دشتی و استان بوشهر است.
عبدالله نادری افزود: در دولت تدبیر وامید کارهای بزرگی در این منطقه انجام شده در زمان حاضر 99 درصد مزارع و باغ های دشت پلنگ با شیوه های نوین آبیاری می شود که از جمله دستاوردهای 2 سال اخیر این دولت است.
وی از تلاش های نماینده دشتی و تنگستان در مجلس و استاندار بوشهر درتامین اعبتارات سد دشت پلنگ و باغان و تامین اعتبارات از منابع ملی قدردانی کرد.
نادری اضافه کرد: در سال جاری 12 میلیارد ریال از اعتبارات ملی واستانی برای اجرای پروژه های عشایری در شهرستان دشتی اختصاص یافته که در زمنیه بهبود وضعیت رفاهی و معیشتی زندگی عشایر دشتی هزنیه خواهد شد.
نادری بیان کرد: شهرستان دشتی با 2240 نفر جمعیت عشایری دومین منطقه عشایر نشین استان بوشهر است که با 70 هزار راس دام سبک نقشی مهم در تامین مواد غذایی منطقه دارند.
شهرستان دشتی با 86 هزارنفر جمعیت در80 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.
نام:
ایمیل:
* نظر: