کد خبر: ۵۳۲۱۲
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۸
لحظه نیوز :آنطور که رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد، دولت برای پرداخت عیدی کارکنان خود حداقل ۵,۰۰۰ میلیارد تومان هزینه خواهد کرد.


پول


به گزارش  لحظه نیوز به نقل از ایسنا، مصوبه اخیر هیأت دولت نشان از رقم حدود یک میلیون تومانی برای عیدی کارکنان داشت و این در شرایطی بود که پیش از این رقم حدود ۹۳۲ هزار و همچنین ۸۹۸ هزارتومانی از سوی دولت مطرح شده بود.

اما محمدباقر نوبخت - رئیس سازمان برنامه و بودجه - در پاسخ به سوال ایسنا، درباره تغییر مبلغ عیدی کارکنان و اعتبار لازم برای آن اعلام کرد که "رقم عیدی کارکنان با استفاده از ظرفیت قانونی به یک میلیون تومان رسیده است".

وی توضیح داد که "اعتبار لازم برای پرداخت عیدی یک میلیونی حداقل ۵,۰۰۰ میلیارد تومان بوده که برای کارکنان دولت است و در مورد کارگران از بخش دیگری پرداخت خواهد شد. البته کارگران بخش دولتی را دولت پرداخت خواهد کرد و سایر کارگران را بخش‌های مربوطه تأمین می‌کنند".

رئیس سازمان برنامه و بودجه یادآور شد که "عیدی کارکنان با حقوق بهمن ماه به حساب آنها واریز می‌شود".

گفتنی است؛ طبق مصوبه دولت، دستگاه‌های اجرای موضوع ماده (۵) مدیریت خدمات کشوری و ماده (۵) قانون محاسبات عمومی، نیروهای مسلح، نیروی انتظامی، قوه قضائیه و سایر دستگاه‌های اجرایی مشمول قوانین خاص مجاز هستند به کارمندان خود اعم از رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی و قضات که به طور تمام وقت اشتغال به کار دارند، مبلغ ثابت یک میلیون تومان به نسبت مدت خدمت تمام وقت در سال ۱۳۹۷ به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) پرداخت کنند.

همچنین پرداخت هرگونه وجه دیگری به عنوان عیدی با عناوین مشابه، علاوه بر این رقم یک میلیون تومانی توسط دستگاه‌های مورد اشاره قانون و تمام واحدهای وابسته و تابعه و سایر واحدهایی که اجرای مقررات در مورد آنها مستلزم ذکر نام است، ممنوع خواهد بود.

از سوی دیگر پرداخت عیدی به کارکنان خرید خدمت قراردادی و موقت به نسبت خدمات تمام وقت آنها در سال جاری بوده و در هر حال میزان عیدی آنها از ۵۰ درصد یک میلیون تومان کمتر نخواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: