کد خبر: ۵۳۱۸۱
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴
لحظه نیوز :رئیس هئیت فوتبال بخش دلوار گفت: تمام موفقیت‌های مهم و بزرگ ورزش بوشهر و شهر دلوار بعداز پیروزی انقلاب اسلامی رقم خورده است.


موفقیت‌های مهم ورزشی بوشهر بعداز پیروزی انقلاب اسلامی رقم خورده است

به گزارش لحظه نیوز به نقل از سپاس ، خسرو آتشی رئیس هیئت فوتبال بخش دلوار  اظهار داشت: ورزش به عنوان دومین پدیده فراگیر در جامعه جهانی بعد از مذهب شناخته می‌شود که از یکسو در سلامت جامعه تاثیرگذار بوده و از سوی دیگر موفقیت‌ها و شکست‌های تیم‌های ورزشی و ورزشکاران در عرصه‌های قاره‌ای و جهانی، تاثیرات فراوانی را در سطح یک جامعه از خود برجای می‌گذارد تا جائیکه برخی از ورزش‌ها و ورزشکاران به  الگوهای اجتماعی در سطح جوان جامعه مبدل می‌شوند.

وی گفت: ورزش ایران هم پس از انقلاب شکوهمند اسلامی وارد فاز جدیدی از فعالیت خود شد که در دهه اول انقلاب به خاطر جنگ تحمیلی نتوانست در عرصه‌های بین‌المللی حضوری موفق داشته باشد اما بعد از دوران سازندگی، امروز شرایط برای شکوفایی استعدادهای ایران در بخش‌های انفرادی و تیمی بوجود آمده و شاهد موفقیت‌های تیم‌ها و ورزشکاران ایران در رقابتهای مهم بین‌المللی هستیم.

اتشی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه 57 ورزش به عنوان یک پدیده اجتماعی با وجود وقایع تاثیرگذاری از جمله 8 سال جنگ تحمیلی و اعمال تحریم‌های اقتصادی از سوی دشمنان با دگرگونی‌های بسیاری در 2 بخش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در کشور روبه‌رو شد و ورزشکاران ایرانی در مسابقات المپیک، جهانی و آسیایی نتایج درخشانی کسب کردند.

رئیس هیئت فوتبال دلوار خاطر نشان کرد: اما توسعه و پیشرفت در حوزه ورزش تنها به پایتخت و استان‌های بزرگ و پرجمعیت خلاصه نشد و استان بوشهر و شهر دلوار دیار شهید رئیسعلی دلواری نیز از سال 57 تاکنون در بخش زیرساخت‌ها، سرانه فضای ورزشی، عناوین انفرادی و تیمی در میادین ملی و فرا ملی اتفاقات خوبی را تجربه کرد.

وی گفت: حال که در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم با مقایسه وضعیت ورزش استان  و این دیاردر زمان رژیم پهلوی با شرایط این حوزه پس از پیروزی انقلاب درمی‌یابیم که تمام افتخارات و اتفاقات مهم و بزرگ ورزش استان بوشهر و منطقه دلوار در 40 سال گذشته رقم خورده است.

آتشی با بیان این که کارنامه ورزش  شهر دلوار پیش از پیروزی انقلاب خالی از افتخارات مهم بود اظهار داشت: تمام موفقیت‌های مهم و بزرگ ورزش بوشهر و شهر دلوار پس از پیروزی انقلاب اسلامی رقم خورده است.

وی افزود: پیش از انقلاب تعداد رشته‌های فعال استان انگشت شمار  و زیرساخت‌های ورزشی محدود بود و هیچ عنوان قابل توجه بین المللی نیز برای ورزش استان به دست نیامده بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: