کد خبر: ۵۲۹۱۳
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱
لحظه نیوز :معاون فرهنگی و ورزش های همگانی تربیت بدنی دلوار گفت: باید الگوی زندگی مردم به سمت سلامتی با ترویج ورزش همگانی اصلاح شود چون ورزش همگانی علاوه بر بالا بردن روحیه جمعی، سبب افزایش سلامتی می شود.


مردم باید محور همه برنامه‌ها باشند/ ورزش همگانی، فرصت حضور همه مردم در عرصه ورزش

به گزارش لحظه نیوز به نقل از سپاس، علی غلامی معاون فرهنگی و ورزش های همگانی تربیت بدنی دلوار در گفت و گو با خبرنگار سپاس،اظهار داشت: باید در بخش دلوار که دارای ورزشکاران در عرصه های مختلف در حال قعالیت هستند زیرساخت‌ها را برای ورزش همگانی فراهم کنیم تا نشاط را به جامعه بیاوریم.

وی گفت: دو انتظار از همه عزیزان وجود دارد که انتظار اول تبیین دستاوردها و ارائه کارنامه چهل ساله انقلاب اسلامی در حوزه تربیت بدنی است که به واقع حرکت گسترده و وسیعی در توسعه ورزش در ابعاد مختلف صورت گرفته است.

غلامی ادامه داد: باید الگوی زندگی مردم به سمت سلامتی با ترویج ورزش همگانی اصلاح شود چون ورزش همگانی علاوه بر بالا بردن روحیه جمعی، سبب افزایش سلامتی می شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به دهه فجر چهلم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: دهه فجر چهلم انقلاب اسلامی موقعیت بسیار مناسبی است که دستاوردهای انقلاب اسلامی در قالب های مختلف به مردم ارائه شود و در این بین استفاده از همه ظرفیت های رسانه ای جهت اطلاع رسانی به مردم که چه گامهای بلندی در این حوزه برداشته شده است ضروری است.برگزاری رویدادهای ورزشی در قالب جشنواره ها، مسابقات و برنامه‌های ورزشی با مشارکت و حضور گسترده مردم انتظار دوم کارگروه ورزش و جوانان فجر چهلم است.

معاون فرهنگی و ورزش های همگانی تربیت بدنی دلوار بیان کرد: ورزش همگانی به حمایت، مشارکت و حضور همگان احتیاج دارد. آحاد ملت باید بدانند که همه روزه می بایست است به نیاز حرکتی بدنشان با ورزش پاسخ بدهند.

غلامی اضافه کرد: وجهه مردمی باید محوریت همه برنامه‌ها باشد. مردم صاحب انقلاب هستند و در موقعیت های مختلف کشور در توسعه، رشد و تثبیت انقلاب اسلامی نقش اصلی را ایفا کرده اند. در این برهه حساس کشور که دشمنان سعی در تزریق یاس و ناامیدی به جامعه دارند، ما باید با ابزارهای مختلفی که داریم با جنگ روانی دشمن مقابله کنیم و آنها را ناکام بگذاریم.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی در دلوار اضافه کرد: ورزش به غیر از ایجاد روحیه نشاط و شادابی در جامعه می‌تواند انسجام، وحدت و همبستگی ملی را تحکیم کند، بنابراین باید همه اقوام و فرهنگ ها از سراسر کشور که ظرفیت بزرگ ما هستند را در برنامه ها در نظر بگیریم. پیروزی های تیم ملی فوتبال می تواند جلوه‌ای از شور، نشاط، امید و همبستگی را در جامعه رقم بزند که امیدواریم اعضای تیم ملی فوتبال ایران مثل جام جهانی که درخشیدند در مسابقات جام ملت های آسیا نیز باعث خوشحالی و شادمانی مردم شوند.

وی در پایان گفت: ورزش همگانی یک امر اختیاری نیست، بلکه یک امر اجباری است. پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: بدان که بدنت بر تو حقی دارد. در زندگی ماشینی امروز، ورزش حق بدن انسان است.

نام:
ایمیل:
* نظر: