کد خبر: ۵۲۸۸۳
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
لحظه نیوز : نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: کشور برای پیشرفت باید در عرصه علم بویژه ریاضی به خودکفایی و حتی مرجعیت علمی شود.

به گزارش لحظه نیوز به نقل از  ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری دوشنبه شب در دیدار با مقام آوران بوشهری در مسابقه محاسبه ذهنی چرتکه‌ای موسوم به یو سی مس در مسابقات جهانی و ملی افزود: استان بوشهر با وجود داشتن استعدادهای فراوان به دلیل اینکه از دیرباز مورد حمایت قرار نگرفته آنچنان که باید نتوانسته خود را به جامعه ایران و جهان عرضه کند.
وی بیان کرد: در سال های اخیر با تلاش های انجام شده تحولات خوبی در عرصه علم و دانش در استان بوشهر صورت گرفته و بوشهر از رتبه 29 در کنکور سراسری به رتبه 14 کشور رسیده که با تداوم این روند باید رتبه بوشهر تا چند سال آینده تک رقمی شود.
صفایی بوشهری افزود: بوشهر در چند سال گذشته کلاس های تخریبی زیادی داشت که با تلاش مسئولان تغییرات خیلی خوبی در این حوزه صورت گرفته اما هنوز تا وضعیت مطلوب فاصله دارد.
یو سی مس با استفاده از یک شیوه نوآورانه محاسبه‌ای و بکارگیری ذهنی چرتکه، باعث هماهنگی بین دو نیمکره چپ و راست مغز ‌شده و سبب افزایش ظرفیت ذهن و مهارت‌هایی همچون مدیریت زمان، تمرکز و توانایی حل مساله می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: