کد خبر: ۵۲۸۸۲
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
لحظه نیوز : بخشدار امام حسن دیلم استان بوشهر گفت: دهیاری های این بخش برای تدوین برنامه بودجه سالانه از مشاوران و افراد صاحب دانش و تخصص لازم بهره بگیرند.

به گزارش لحظه نیوز به نقل از ایرنا، کریم خلیفه لیراوی روز سه شنبه در جلسه بررسی وضعیت مالی دهیاری ها و تدوین بودجه سال 98 باحضور دهیاران این بخش افزود: گرچه وظیفه اصلی و نهایی دهیاری ها خدمت رسانی به روستائیان است که برای نیل به این هدف نیازمند داشتن منابع مالی قانونی و مشخص است.
وی اضافه کرد: دهیاران در حوزه های اقتصادی با رویکرد ایجاد فرصت برای کسب درآمدهای مالی و مستمر هرچه بیشتر مناطق خود تلاش کنند و تنها به صرف در آمدهای خاصی همانند دریافت ارزش افزوده و حق آلایندگی و موارد مشابه متکی نباشند.
بخشدار امام حسن گفت: داشتن یک برنامه و سند راهبردی مالی و اقتصادی که در آن برنامه ها و روش های دستیابی به درآمدهای پایدار و هزینه کرد آنها به دقت تدوین و قابلیت اجرایی داشته باشد، از مهم ترین اموری است که می تواند شفاف سازی های مالی و رشد و پیشرفت هر مجموعه ای را بدنبال داشته باشد.
وی اظهارداشت: دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی غیر دولتی مانند شهرداری ها و دهیاری ها بلحاظ قانونی و مسئولیت پذیری و شفاف سازی وضعیت مالی خود ناگزیر به داشتن سند بودجه مطابق با معیارهای قانونی و اصول پذیرفته شده مالی و حسابداری هستند.
در این جلسه شرکت کنندگان به بیان دیدگاه ها و اظهار نظرهای خود پرداختند و مصوبه هایی اتخاذشد.
بخش امام حسن از توابع شهرستان دیلم در شمال استان بوشهر و در جوار تاسیسات مهم نفتی بهرگان قرار دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر: