کد خبر: ۵۲۸۸۱
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹
لحظه نیوز : مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهرگفت:باتوجه به ضریب نفوذ 99 درصدی گاز شهری و 95 درصدی گاز مناطق روستایی این استان از جمله استانهای برخوردار کشور در امر گاز رسانی معرفی می شود.

به گزارش لحظه نیوز به نقل از روابط عموومی شرکت گاز استان بوشهر روز سه شنبه به نقل از مسلم رحمانی اعلام کرد: از 37 شهراستان بوشهربه 36 شهرو از 407 روستای بالای 20 خانوار براساس مصوبه وزارت نفت و شورای اقتصاد تاکنون به 397 روستای استان گازرسانی شده است و تلاش می شود تا پایان سال همه 10 روستای واجد شرایط باقی مانده از نعمت گاز برخوردار شوند.
وی یادآورشد:این درحالی است که گناوه 100 درصد از جمعیت شهری و افزون بر 98 درصد از جمعیت روستایی این شهرستان از شبکه گاز برخوردارند.
وی اضافه کرد: تاکنون 17هزار و 108 انشعاب در شهرستان گناوه نصب شده که از این میزان 11 هزار و 877 انشعاب در شهرها و پنج هزار و 231 انشعاب در روستاها نصب شده است.
رحمانی بیان کرد: در زمان حاضر 13هزار و 397 خانوار درشهرستان گناوه از خدمات گازرسانی استفاده می کنند.
وی افزود: در سال های اخیر همه تلاش خود را برای خدمت رسانی به مردم به کار گرفته ایم تا ضمن توسعه زیرساخت های گازرسانی در استان بوشهر ، در مسیر ارتقای رفاه و رضایتمندی آنان گام برداریم.
مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر با اشاره به روان سازی در روند اشتراک پذیری در استان بوشهر گفت: پیرو هماهنگی های به عمل آمده با بانک ملت موفق به گرفتن مجوز نزدیک به 10 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه کمک هزینه لوله ‌کشی گاز منزل و خرید لوازم گازسوز در قالب وام 20 میلیون ریالی با نرخ کارمزد 4 درصد تا سقف 200 میلیارد ریال شدیم.
وی اظهار داشت: استان بوشهر تنها استان کشور است که موفق به گرفتن مجوز پرداخت تسهیلات یاد شده در این حجم گسترده به مردم شده است.
رحمانی گفت:در زمان حاضر 13 میلیارد مترمکعب گاز سالانه در بخش فروش خانگی، تجاری، عمومی و صنعتی در استان بوشهر به فروش می شود و در این بخش استان رتبه پنجم و در بخش فروش گاز به صنعت باتوجه به صنایع پارس جنوبی رتبه دوم کشور را دارد.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر اظهارداشت: در دولت یازدهم براساس بند ق تبصره 2 بودجه سال 93 پیشنهاد داده شد از محل ظرفیت صرفه جویی استفاده از گاز به جای سایر سوخت ها گازرسانی به شهرها و روستا ها انجام شود که در استان بوشهر این کار انجام شد و این پروژه ها از محل صرفه جویی سوخت مایع تامین اعتبار شده است.
رحمانی اضافه کرد: براساس مصوبه شورای اقتصاد از محل بند ق در سال 95 مبنی بر گازرسانی به 21 هزار صنعت در سطح کشور سهم استان بوشهر 185 واحد صنعتی به غیر از شهرکهای صنعتی بود که در زمان حال از این تعداد 126 واحد صنعتی در استان گازرسانی شده اند.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت:در زمان حاضر198 هزار انشعاب در این استان نصب و177 هزارمشترک از نعمت گاز استفاده می کنند که با وجود آلودگی کمتر گاز نسبت به نفت، ایمنی و استمرار موجود در گازرسانی نسبت به سایر سوخت ها، ولی هنوز دراستان ظرفیت خالی اشتراک وجود دارد.
رحمانی بیان کرد: تاکنون 6هزار و 700 کیلومتر شبکه گذاری، 400 کیلومتر خط تغذیه و انتقال درشهرها و روستاهای استان بوشهر انجام شده است و براین اساس تا نیمه سال آینده توسعه فراگیر براساس قوانین و مقرارات در استان به پایان می رسد.
نام:
ایمیل:
* نظر: