کد خبر: ۵۲۸۲۰
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲
لحظه نیوز:بعد از چند سال چرخه فعالیت و تعطیلی میدان میوه و تره بار بوشهر بار دیگر خبر فعالیت آن شنیده می شود.


حکایت ادامه دار میدان میوه و تره بار بوشهر

به گزارش لحظه نیوز به نقل از سپاس حکایت میدان میوه و تره بار بوشهر در چند سال اخیر با فراز و فرودهای زیادی درگیر بوده و چند مرحله فعالیت و تعطیلی را پشت سر گذرانده است.

برای مردم هنوز به صورت دقیق مشخص نیست دلیل عدم فعالیت دائمی میدان میوه و تره بار بوشهر چیست. گفته می شود بوشهر تنها مرکز استانی است که در آن میدان میوه و تره بار وجود ندارد که موضوعی عجیب می باشد.

از نظر جغرافیایی و جمعیت خیلی از شهرهای کوچک تر از بوشهر در کشور دارای میدان میوه و تره بار هستند. قیمت های نجومی و چند برابری میوه و تره بار بوشهر نسبت به شهرهای اطراف باعث نارضایتی بوشهری ها گردیده است که با راه اندازی میدان میوه و تره بار در مرکز استان این موضوع رفع می گردد.

اردیبهشت 94 معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از فعال شدن میدان میوه و تره‌بار شهر بوشهر با همکاری خانه کشاورز استان خبر داد.

وی در جلسه کارگروه پایش بازار اظهار داشت: توزیع انواع میوه و تره‌بار در میدان  شهر بوشهر با قیمت رقابتی در حال انجام است و وجود میدان میوه و تره‌بار در مرکز استان ضروری است و باید اصناف و دستگاه‌های اجرایی مربوطه همکاری مستمر در این امر داشته باشند.

وی افزود: با شروع به کار رسمی و کامل میدان در هفته‌های آتی امید است برخی افزایش‌ها در قیمت میوه و تره‌بار شهر بوشهر که ناشی از طولانی بودن زنجیره توزیع است برطرف شود.

خرداد 94 رئیس وقت شورای شهر بوشهر در صحبت های خود گفت: قیمت میوه و تره‌بار در بوشهر بالا است و باید با راه‌اندازی میدان میوه و تره‌بار، بازار رقابتی ایجاد شود.

عبدالخالق برزگرزاده در نشست بررسی وضعیت میدان میوه و تره‌بار بوشهر اظهار داشت: یکی از مهمترین دغدغه‌های ما در شورای شهر بوشهر، راه‌اندازی میدان میوه و تره‌بار بوشهر بوده است و در این راستا پیگیری‌های زیادی را داشته‌ایم

.

وی یکی از مهمترین عوامل گرانی میوه در شهر بوشهر را نبود میدان میوه و تره‌بار عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: میدان میوه و تره‌بار بوشهر آماده بهره‌برداری است و می‌تواند نقش مهمی در کنترل قیمت میوه داشته باشد و آماده هستیم تا این غرفه‌ها با هزینه اجاره پائینی به افراد واجدالشرایط واگذار شود و شاهد ایجاد بازار رقابتی مناسبی در این میدان باشیم و در بازار نیز قیمت‌ها تحت تاثیر قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه یک میلیارد تومان برای بازسازی میدان میوه و تره‌بار بوشهر هزینه شده است، تصریح کرد: هم اکنون قیمت میوه در بوشهر از سایر شهرها بیشتر است و امیدواریم با راه‌اندازی این میدان شاهد بهبود قیمت‌ها باشیم.

معاون وقت عمرانی فرماندار بوشهر نیز در این نشست اظهار داشته است: شاهد تلاش‌های بسیار زیادی به منظور راه‌اندازی میدان میوه و تره‌بار بوشهر بوده‌ایم و امیدواریم شاهد تهیه و توزیع میوه و تره‌بار و فرآورده‌های کشاورزی مورد مصرف مردم با قیمت مناسب در این میدان باشیم.

وی  یکی از مهمترین مزایای راه‌اندازی میدان میوه و تره‌بار را ایجاد ارتباط مستقیم بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان عنوان کرد و افزود: برای واگذاری غرفه‌ها و راه‌اندازی این میدان باید یک کارگروه ویژه تشکیل شود.

اسفند 93 معاون وقت اجرایی و خدمات شهری شهرداری بوشهر نیر در صحبت های خود گفته است: ۱۳ غرفه در میدان میوه و تره‌بار بوشهر با اعتبارات داخلی و همکاری‌های درون‌سازمانی به صورت کامل راه‌اندازی شد و نشست‌هایی نیز با سازمان‌های مرتبط برای تصویب آئین‌نامه اجرایی برگزار شد و تلاش‌های بسیار خوبی به منظور راه‌اندازی میدان میوه و تره‌بار در مرکز استان بوشهر صورت گرفته است و شاهد سرعت بالایی در این زمینه بودیم

.

وی به تعطیلی چند ساله میدان میوه و تره‌بار در شهر بوشهر اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: با تلاش‌های صورت گرفته، میدان میوه و تره‌بار بوشهر پس از سال‌ها تعطیلی، راه‌اندازی می‌شود.

جدیدترین خبر از میدان میوه و تره بار بوشهر را مجید خورشیدی معاون سیاسی استانداری بوشهر در روزهای اخیر داده است و در نشست پایش دسترسی مردم به میوه و تره‌بار با کیفیت و قیمت مناسب گفته است: دستگاه‌های متولی بویژه شهرداری بوشهر باید برای حل مشکل میادین میوه و تره‌بار و بازارچه‌های محله‌ای عرضه این محصولات وارد عمل شود.

وی بیان کرد: همچنین باید چرخه کاملی از تهیه و توزیع و تظارت بر قیمت‌ها وجود داشته باشد.

خورشیدی ادامه داد: با بررسی‌های میدانی به عمل آمده و گزارش‌های واصله دسترسی مردم بوشهر به میوه و تره‌بار سالم، با کیفیت و قیمت مناسب دچار اشکال است و در این زمینه شهرداری بوشهر باید نمایندگانی را برای بررسی تجارب استان‌های موفق اعزام و راهکارهای مناسب ارائه کند.

وی با غیرقابل توجیه خواندن گرانی برخی اقلام در شهر بوشهر گفت: مردم بوشهر درکنار صدها کیلومتر ساحل دریا، ماهی را گران‌تر از استان‌های دیگر خریداری می‌کنند که توجیهی برای آن وجود ندارد.

خورشیدی افزود: عزم استانداری بوشهر برای مداخله برای کاهش قیمت اقلام ضروری جدی است و در این زمینه اجازه اجحاف به هیچ صنفی داده نمی ‌شود.

هر چند که راه اندازی میدان و میوه و تره بار بوشهر خواسته مردم بوشهر است اما باید منتظر ماند و دید اینبار این موضوع چه سرانجامی دارد و بعد از سال ها بوشهر به یک میدان میوه و تره بار می رسد یا باید چند سال دیگر برای وعده ای جدید صبر کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: