کد خبر: ۵۲۷۲۲
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
لحظه نیوز :دشوار شدن خرید ماهی در شرایطی است که مردم انتظار دارند با همه دشواری های زندگی در مرز و تحمل رطوبت و گرمای و سرمای بالا، دست کم آبزیان با قیمت مناسب به دست آنها برسد.


گرانی ماهی اجحاف در حق بوشهری ها است/تعطیلی بیشتر بازار ماهی فروشان زیبنده استان نیست

به گزارش لحظه نیوز به نقل از سپاه ، قیمت ماهی طی هفته‌های اخیر رشد قابل توجهی داشته است، آن هم درست در روزهایی که بازار با افزایش قیمت مرغ روبه‌رو بوده و با در نظر گرفتن این افزایش قیمت، امکان آن وجود دارد که سبد خرید مردم از مرغ و ماهی خالی ‌شود.

دشوار شدن خرید ماهی در شرایطی است که مردم انتظار دارند با همه دشواری های زندگی در مرز و تحمل رطوبت و گرمای بالا، دست کم آبزیان با قیمت مناسب به دست آنها برسد، نه اینکه این ماده پروتئینی روز به روز گرانتر شده و از سفره آنها حذف شود.

این موضوع در شرایطی می باشد مردم انتظار دارند با همه دشواری های زندگی در مرز و تحمل رطوبت و گرمای بالا، دست کم آبزیان با قیمت مناسب به دست آنها برسد، نه اینکه این ماده پروتئینی روز به روز گرانتر شده و از سفره آنها حذف شود.

برخی شهروندان دلواری در گفتگو با خبرنگار ما ضمن انتقاد از گرانی روز افزون قیمت ماهی که مانع خرید این آبزی توسط آنها می شود، می گویند در انتظار تدبیری از سوی اتحادیه مربوطه و مسئولان مرتبط برای متعادل شدن قیمت هستند تا امکان خرید ماهی برای آنها نیز فراهم شود.

یک خانم خانه دار که در بازار ماهی فروشان  دلوارمشغول بررسی قیمت ها می باشد، با گلایه از این وضعیت می گوید: وسعمان نمی رسد هر ماه برای خرید ماهی اقدام کنیم و معمولا دو ماهی یکبار برای خرید به بازار ماهی فروشان می آیم، ولی این بار قیمت ها نسبت به تیرماه خیلی بالا رفته و بین مغازه ها هرچه گشتم تا ماهی با قیمت ارزانتری پیدا کنم، تفاوت چندانی دیده نمی شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر در این ارتباط اظهار داشت:با توجه به طول مرزدریایی این استان با خلیج فارس خالی بودن بازار ماهی فروشان از این محصولات و تعطیلی بیشتر مغازه ها زیبنده استان نیست.

مجید خورشیدی در نشست با مسئولان شیلات و جمعی از تعاونی های صیادی استان بوشهر بیان کرد: وقتی حقوق بگیران و کارگران افزایش حقوقی نداشته اند، گررانی روز به روز ماهی قابل توجیه نیست، ضمن اینکه افزایش قیمت ماهی در مقایسه با گوشت توجیه پذیر نیست زیرا گوشت از خارج استان بوشهر تامین و تنها در این استان کشتار می شود ولی اینکه دریا درکنار مردم باشد ولی ماهی آن وارد بازار نشود، پذیرفتنی نیست.

وی با بیان اینکه بالا بودن نرخ برخی ماهی ها اجحاف و ظلم به مردم استان است خطاب به تعاونی های صیادی بوشهر گفت: در صورتیکه قیمت ماهی تنظیم نشود، مصوبه ممنوعیت صادرات صید و محدودیت روزهای صید در استان با قدرت اجرا می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر اضافه کرد: با توجه به اینکه 25 تا 30 درصد از ذخایر گوشت و مرغ در اختیار دولت است و در زمان کمبود به عنوان تنظیم بازار از این ذخایر استفاده می شود انتظار می رود بخشی از صید به وسیله تعاون روستایی به صورت تعادلی خرید و در زمان کمبود از این ظرفیت استفاده شود.

وی همچنین برضرورت کنترل گلوگاه شهید موسوی دیلم و جلوگیری از انتقال هرگونه محموله ماهی به سمت خوزستان تاکید کرد.

وی خطاب به شرکت پخش فرآورده های نفتی استان بوشهر اظهار داشت: در صورتیکه تحویل در زمینه سهمیه سوخت یارانه ای به شناورهای صیادی تبعیضی بین صیادان استان و استان های دیگر وجود دارد بررسی و مشکل را برطرف کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: