کد خبر: ۵۲۶۸۲
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲
لحظه نیوز : اتفاقی که می تواند به رعایت قوانین توسط رانندگان و سرنشینان خودروها خصوصا بستن کمربند ایمنی اشاره کرد که در زنده ماندن حادثه دیدگان موثر بوده و همچنین سرعت عمل نیروهای امدادی نظیر اورژانس و هلال احمر در انتقال مجروحان به مراکز درمانی در این شاخص موثر بوده است.
استان بوشهر رتبه 6 کشور از نظر افزایش مجروحان تصادفات رانندگی را طی نیمه نخست امسال کسب کرد.

به گزارش لحظه نیوز به نقل از  خلیج فارس ،براساس گزارشی که اخیرا سازمان پزشکی قانونی کشور منتشر کرده، در نیمه نخست امسال 123 نفر در سوانح رانندگی بوشهر جان خود را از دست داده اند.

از این تعداد، 98 نفر مرد و 25 نفر زن بوده اند که نسبت به دوره مشابه سال قبل کاهش 12 درصدی را نشان می دهد.

استان بوشهر از نظر کاهش کشته های حوادث رانندگی پس از استان های خراسان شمالی (18 درصد) و گلستان (14 درصد) رتبه سوم کشور را کسب کرده است.

اتفاقی که می تواند به رعایت قوانین توسط رانندگان و سرنشینان خودروها خصوصا بستن کمربند ایمنی اشاره کرد که در زنده ماندن حادثه دیدگان موثر بوده و همچنین سرعت عمل نیروهای امدادی نظیر اورژانس و هلال احمر در انتقال مجروحان به مراکز درمانی در این شاخص موثر بوده است.

خصوصا اینکه طی سال های اخیر برخی آمبولانس های مرکز فوریت های پزشکی استان به تجهیزات آی سی یو مجهز شده که نقش زیادی در انتقال مناسب تر مجروحان به بیمارستان ها دارد.

افزایش 25 درصدی مصدومان رانندگی استان

اما با وجود کاهش فوتی ها، استان بوشهر از نظر مصدومان حوادث رانندگی افزایش قابل توجهی را طی نیمه نخست امسال تجربه کرده است.

براساس گطزارش پزشکی قانونی، مصدومان سوانح رانندگی بوشهر طی این مدت 25 درصد رشد داشته که شامل 2 هزار و 750 نفر می باشد.

زنان بیشتر از مردان مصدوم می شوند

نکته جالب اینکه 2 هزار و 49 زن در سوانح رانندگی بوشهر مصدوم شده و سهم مردان کمتر و حدود 701 نفر بوده است.

این آمار در نیمه نخست پارسال 2 هزار و 195 مصدوم بوده است.

از نظر افزایش مجروحان رانندگی، بوشهر در رتبه 6 کشور قرار گرفته و بالاتر از آن استان های خراسان جنوبی (با رشد 42 درصدی)، لرستان (با رشد 38 درصدی)، اردبیل (با رشد 36 درصدی)، البرز (با رشد 27 درصدی) و هرمزگان ( رشد با 31 درصد) قرار دارند.

کاهش کشته ها، افزایش اندک مصدومان در سال گذشته

گفتنی است براساس آمار پزشکی قانونی، سال گذشته در استان بوشهر 289 کشته سوانح رانندگی ثبت شده که نسبت به سال قبل تر (1395) کاهش 13 درصدی را تجربه کرده بود.

همچنین در سال گذشته 4.955 مصدوم رانندگی ثبت شده که نسبت به سال قبل تر (1395) افزایش 1 درصدی را تجربه کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: