کد خبر: ۵۲۶۷۹
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵
لحظه نیوز : رئیس پلیس فتا استان بوشهر گفت: درعملیات پانجیای ۱۱ پلیس فتا این استان توانست بیش از یک هزار وب‌سایت و لینک مبتنی بر وب سایت داخلی و خارجی را رصد و ۷۲ نفر از توزیع کنندگان اینترنتی دارو‌های تقلبی را شناسایی و دستگیر کند.

به گزارش لحظه نیوز به نقل از میزان ، سرهنگ مهدی قاسمی عملیات پانجیا را از مهمترین عملیات‌های پلیس سایبری دنیا دانست، که هر ساله با هدف مبارزه با تبلیغ و فروش آنلاین دارو‌های تقلبی و غیرمجاز انجام می‌شود و اظهار کرد: در این عملیات، اقدامات موثری برای مبارزه با داروخانه‌های غیرمجاز، سرویس دهندگان اینترنتی و درگاه‌های پرداخت مرتبط با فروش و تبلیغ آنلاین دارو‌های تقلبی و غیرمجاز صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: سازمان اینترپل با درک صحیح از مشکلات ناشی از عرضه دارو‌های تقلبی و غیرمجاز در اینترنت اقدام به اجرای عملیات پانجیا با حضور پلیس‌های سایبری کشور‌های عضو می‌کند.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر افزود: پلیس فتا این استان همزمان با سراسر کشور توانست با همکاری ادارات این پلیس در بیش ازیک هزار وب سایت و لینک مبتنی بر وب سایت داخلی و خارجی را رصد کند که از این تعداد ۷۲ مورد با دستورات مقامات قضائی مسدود و در نهایت ۷۲ نفر نیز شناسایی و دستگیر شدند که از این تعداد ۸۲ درصد مرد و ۱۸ درصد زن بوده است.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان شد: بیشتر مجرمان از شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام به عنوان بستری مناسب به منظور اعمال مجرمانه خود استفاده کرده و اقدام به تبلیغ و فروش دارو‌های تقلبی و غیرمجاز می‌کردند به همراه بیش از ۱۰۰ قلم داروی تقلبی و غیرمجاز در اختیار مقامات قضائی قرار گرفته‌اند.

سرهنگ قاسمی بیشترین دارو‌های کشف شده را مکمل‌های ورزشی، قرص‌های لاغری و چاقی تقلبی نام برد و از هم استانی‌های عزیز خواست؛ هیچگاه به فضای مجازی اعتماد نکنند و دارو‌های مورد نیاز خود را در دنیای واقعی از داروخانه‌ها مجاز تهیه کنند.

وی ارزش دارو‌های کشف شده را براساس برآورد کارشناسان بیش از ۱۹۰ میلیون ریال خواند و افزود: تمامی دارو‌ها ضبط و در اختیار مقامات قضایی قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر توصیه کرد: برای دریافت خدمات پزشکی به مراکز درمانی معتبر مراجعه و نیاز‌های دارویی و پزشکی خود را از داروخانه‌های رسمی تهیه کنند و به تبلیغات فریبنده در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی یا پیامک‌ها توجه نکنند تا متحمل خسارت‌های مالی و آسیب جدی به سلامت خود نشوند.

نام:
ایمیل:
* نظر: