کد خبر: ۵۲۶۵۵
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱
لحظه نیوز :نماینده مردم بندرانزلی در مجلس، رئیس‌جمهور را مخاطب قرار داد و گفت: به شما هشدار می‌دهم که اشتغال، دغدغه ۹۰ درصد خانواده‌های ایرانی است البته اشتغال پایدار، نه اشتغال هفته‌ای چهار ساعت که خودمان را گول بزنیم.


خسته بند


به گزارش لحظه نیوز به نقل از ایسنا، حسن خسته‌بند در نطق قبل از دستور امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی با تبریک هفته وحدت گفت: آقای رییس‌جمهور باور کنید نمایندگان در برابر جوانان و خانواده‌های حوزه انتخابیه خود نسبت به وضعیت اشتغال، شرمسارند. وضعیت اشتغال بسیار بدتر از چیزی است که شما تصور می‌کنید. به فریاد مردم برسید. بی‌تمایلی جوانان به ازدواج، ناهنجاری‌های اجتماعی و هزاران پرونده دستگاه قضایی نتیجه فشارهای اقتصادی است که مردم را درگیر کرده است.

این عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: آقای رییس‌جمهور، در خصوص وضعیت بانکها و ظلم و ستم این نهادها، به مسئولان اجرایی دولت فعلی و دولتهای گذشته هشدار داده‌ شده است. مردم، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی از بنگاه‌داری بانکها و حمایت نکردن اصولی آنها از بخش تولید و صنعت اعتراض دارند، چرا حریف این اژدهای هفت سر نمی‌شوید؟ ملت تا کی باید منتظر بماند؟ حداقل بانکداری اسلامی را از کشورهای اسلامی بیاموزید که چگونه با ملت خود رفتار می‌کنند.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس گفت: آقای رییس‌جمهور بندرانزلی از حیث ورزشکاران مدال‌آور به نسبت جمعیت، به گواهی آمار رتبه پنجم کشوری را در اختیار دارد. از شما تقاضای افزایش اعتبار ساخت استادیوم ورزشی بندرانزلی و حمایت منطقه آزاد از تیم فوتبال ملوان بندرانزلی طبق مصوبه هیات وزیران را دارم.

خسته‌بند خواستار افزایش حقوق بازنشستگان شد و افزود: آقای رییس‌جمهور با افزایش حقوق به داد بازنشستگان لشکری و کشوری به ویژه رزمندگان جنگ تحمیلی برسید. این جوانان دلیر دیروز، فرزندان بی‌کار با حقوق پایین و در بدترین وضعیت معیشتی قرار دارند.

وی گفت: رییس‌جمهور حامی محیط زیست وقتی از نجات تالاب بین‌المللی بندرانزلی سخن می‌گویم متاسفانه سالانه حدود ۷۰۰ هزار تن رسوب و میلیون‌ها لیتر سموم و پساب کارخانجات و شیرابه زباله وارد تالاب می‌شود. دیگر نمی‌دانم با چه زبانی درباره تالاب بندرانزلی اعلام خطر کنم؟ دولت که توان تخصیص اعتبار و احیای این تالاب را ندارد لااقل هزینه نجات و احیای آن را با نظارت سازمان محیط زیست بر عهده منطقه آزاد تجاری بندرانزلی بگذارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: