کد خبر: ۵۲۴۹۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۶
لحظه نیوز :همزمان با سالروز رحلت جانگداز خاتم الانبیا حضرت محمد (ص ) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) زیارت از راه دور پیامبر اکرم در مسجدفاطمه زهرا (س) شهر دیر استان بوشهر برگزار شد.


به گزارش لحظه نیوز به نقل از ایرنا امام جمعه دیر در این آیین که صبح روز چهارشنبه برگزار شد،گفت: پیامبر اسلام خود و حضرت علی را پدران امت یاد می کنند و ما امروز در سوگ پدر خود نشسته ایم.
حجت الاسلام سید علی حسینی افزود: امروز کشوری از هزاران کیلومتر راه تروریست ها را تقویت می کنند و نسل کشی در دنیا راه انداخته و این نوعی جاهلیت است.
وی ادامه داد: خونریزی و بداخلاقی ها در زمان پیامبر وجود داشت و امروز هم در دنیا رخ می دهد به همین دلیل نیاز است آموزه های پیامبر را بشناسیم و به آنها عمل کنیم.
امام جمعه دیر وظیفه مسلمانان در قبال پیامبر را مهم شمرد و گفت: تسلیم در برابر دستورات و احترام ، یاری کردن با شناخت و معرفت، اطاعت و نصرت عملی از وظیفه های ما در قبال پیامبر اسلام است.
وی ادامه داد: مسئولان پیامبر را الگوی عملی خود قراردهند و با حفظ امانت و مسئولیت خود صداقت را سرلوحه کار و اعتماد که بزرگ ترین سرمایه یک جامعه است را در جامعه تقویت کنند.
حسینی، استقامت در برابر فشارهای روحی و اقتصادی دشمن و تحمل مشکلات و نهادینه کردن ارزش های اسلامی را در جامعه را مورد تاکید قرارداد.
دراین آیین حجت الاسلام سید محمد کراماتی به قرائت زیارت نامه رسول اکرم (ص) ودر عزای رحلت پیامبراسلام (ص) وشهادت امام حسن مجتبی (ع) به روضه خوانی پرداخت.
شهرستان دیر در فاصله 200 کیلومتری جنوب استان بوشهر واقع است.

نام:
ایمیل:
* نظر: