کد خبر: ۵۲۴۸۹
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۹
لحظه نیوز : معاون صادرات و ترانزیت گمرک های استان بوشهر گفت: مزایا و تسهیلات بسیار خوبی در مناطق ویژه در نظر گرفته شده که صاحبان کالا و سرمایه گذاران بخش خصوصی می توانند از مزایای تعلق گرفته به این مناطق بهره کافی را ببرند.


به گزارش لحظه نیوز به نقل از ایرنا، بهروز قره بیگی دوشنبه شب در آئین تکریم و معارفه سرپرست گمرک منطقه ویژه اقتصادی 2 بوشهر افزود: گمرک در اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و پیروی از بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کالای ایرانی همواره رونق تولید و تقویت صادرات را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است.
وی یادآور شد: هم اکنون سه منطقه ویژه اقتصادی شامل منطقه ویژه اقتصادی 1 و 2 بوشهر و منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در استان وجود دارد که گمرک در حال ارائه خدمت در این مناطق است.
قره بیگی تاکید کرد: مناطق ویژه برای کمک به تولید و رونق اشتغال، توسعه صادرات و جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی ایجاد شده است.
وی یادآورد شد: هم اکنون ظرفیت های بسیار خوبی برای صادرات از مناطق ویژه استان بویژه منطقه ویژه اقتصادی 1 و2بوشهر وجود دارد که بنگاه های اقتصادی مستقر در این مناطق می توانند از خدمات گمرکی آن استفاده لازم را ببرند.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر گفت: هم اکنون 170 شرکت خدماتی و تولیدی ثبت شده در این منطقه فعالیت دارند که زمینه اشتغال یکهزار نفر را فراهم کرده اند.
حسین نامور افزود: تعامل میان گمرک و مدیریت منطقه یک اصل مهم برای تسریع امور و رضایتمندی سرمایه گذاران و مراجعان منطقه به شمار می رود.
در این آئین با تقدیر از محمدرضا بستانی، امرالله دهقانی به عنوان سرپرست جدید گمرک منطقه 2 بوشهر معرفی شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: