کد خبر: ۵۲۴۷۵
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶
لحظه نیوز :استاندار بوشهر گفت: با هدف دسترسی مناسب به وضعیت واحدهای معدنی این استان این واحدها شناسنامه دار می شود.

به گزارش لحظه نیوز به نقل از ایرنا، عبدالکریم گراوند روز دوشنبه در نشست شورای معادن استان بوشهر افزود: بدون تردید مواد معدنی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر بویژه در حوزه صادرات است که باید از همه توان برای حمایت از فعالان در بخش معدن و رفع مشکلات و معضلات این حوزه بهره ببریم.
وی بیان کرد: با استفاده صحیح از معادن قابلیت ارتقا ارزش افزوده آنها وجود دارد که در این زمینه از اداره سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و سایر دستگاه‌های ذیربط انتظار داریم نهایت توان خود را بکار گیرند.
گراوند با تاکید بر لزوم شناسنامه‌دار کردن معادن استان بوشهر اظهارداشت: باید اطلاعات دقیق از معادن استان در زمینه حجم معدن، میزان ذخایر معدن، محل اجرا، میزان اشتغال مستقیم و غیر مستقیم معدن جمع‌آوری و منتشر شود تا همه بتوانند از این بانک اطلاعاتی استفاده کنند.
وی بیان کرد: اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان و سایر دستگاه‌های مرتبط در گردآوری این بانک اطلاعاتی به منظور شناسنامه‌دار کردن معادن استان همکاری کنند تا در کمترین زمان ممکن این مهم محقق شود.
ازمجموع 347 معدن مصالح ساختمانی مجوز دار این استان 128 معدن فعال، 106 معدن غیرفعال و مابقی آن نیز فاقد بهره‌ بردار است.
سالانه از معادن فعال استان بوشهر 72 درصد ظرفیت اسمی آن برداشت شده به گونه‌ای که از 15.8 میلیون تن ظرفیت پروانه بهره‌برداری سالانه 9.1 میلیون تن استخراج می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: