کد خبر: ۵۲۴۴۰
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۱
لحظه نیوز :مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: براساس بررسی و تحلیل نقشه های پیش یابی جوی، روزهای آینده آسمان استان در برخی مناطق با رگبار پراکنده رعد و برق، وزش تند باد لحظه ای و احتمال ریزش تگرگ پیش بینی شده است.


به گزارش لحظه نیوز به نقل از ایرنا، احمد سبحانی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: نخلداران برای جلوگیری از خسارت باران، تگرگ، فعالیت قارچ های ساپروفیت و آفات انباری در محصولات برداشت شده نسبت به پوشش مناسب محصولات خود اقدام کنند.
وی بیان کرد: گوجه کاران با توجه به پیش بینی بارش تگرگ در برخی مناطق زیر کشت گوجه فرنگی (ارتفاعات دشتستان، دشتی و جم) نسبت به پوشش ردیف های کاشت با پلاستیک اقدام کنند.
سبحانی اضافه کرد: همچنین نسبت به پایش بیماری های خاکزاد و فعالیت شپشک آرد آلود اقدام و پس از بارش باران به دلیل شیوع بیماری های برگی از سموم قارچ کش حفاظتی استفاده کنند.
وی گفت: گلخانه داران به منظور جلوگیری از شیوع و گسترش بوته میری نسبت به تهویه مناسب، تنظیم دما و رطوبت گلخانه اقدام کنند.
مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اظهار داشت: باغداران با توجه به شروع فعالیت مگس انبه برای جلوگیری از تخم گذاری مگس روی میوه ها نسبت به نصب تله های جلب کننده و لورهای غذایی (پروتئین هیدرولیزات و متیل یوژینول) اقدام و پس از بارش به دلیل گسترش بیماری شانکر باکتریایی از سموم قارچ کش حفاظتی (ترکیبات مسی) استفاده کنند.
وی گفت: کنجد کاران در صورت بارش نسبت به پوشش خرمن های کنجد با پوشش های پلاستیکی مناسب اقدام کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: