کد خبر: ۵۲۴۲۹
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
لحظه نیوز :بخشدار مرکزی کنگان: زیر ساخت های جاده ای شهرستان کنگان یکی از ایمن ترین و سالم ترین مسیرهاست


کمپین همگانی 30-60 با محوریت پیشگیری از صوانح رانندگی در حاشیه شهرها با حضور بخشدار مرکزی ،رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان و برخی از مسئولین در دبیرستان نمونه معلم کنگان برگزار شد.

به گزارش لحظه نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان کنگان، غلامحسین زیبا بخشدار مرکزی شهرستان کنگان، در آیین کمپین همگانی 30-60 با محوریت پیشگیری از سوانح رانندگی در حاشیه شهرها، ضمن خیر مقدم به مسئولان و دست اندرکاران کمپین ۳۰۶۰ اظهار داشت: یکی از آسیب های اجتماعی در سطح کشور و شهرستان تصادفات جاده ای درون شهری و برون شهری می باشد.

وی افزود: تصادف را به عنوان آسیب های اجتماعی در کنار اعتیاد ، طلاق ، ناهنجاریهای اجتماعی و بیکاری اطلاق می کنند.

 بخشدار مرکزی خاطرنشان کرد: از طریق این‌گونه برنامه‌ها می‌توان آگاهی‌های مردم در رابطه با قوانین و مقررات و رعایت مطلوب آن ارتقاء بخشید و آن را در جامعه نهادینه کرد.

زیبا با بیان این مطلب که تصادفات برون شهری در ۳۰ کیلومتری شهرها و مابقی از کیلومتر ۳۰ به بعد اتفاق افتاده است، گفت: علت این سوانح شامل خستگی حاصل از طی کردن مسیرهای طولانی است که معمولا رانندگان تمرکز لازم و کافی برای رانندگی ندارند.

وی تصریح کرد: اقدامات دولت در شهرستان کنگان در بخش آموزش در مدارس ، دانشگاها اولیاء دانش آموزان قابل قبول است.

زیبا در پایان گفت: در بخش زیر ساخت های جاده ای شهرستان ما یکی از ایمن ترین و سالم ترین مسیرهاست.اکثر مسیر ها، راهها و اتوبان شهرستان کنگان دارای علائم راهنمایی و رانندگی لازم می باشد.

قاسم احمدی مدیر دبیرستان نمونه معلم کنگان ضمن خیر مقدم به مسولان و دست اندرکاران کمپین 30-60  اظهار کرد: پیشگیری از حوادث رانندگی نقش مهمی در ارتقا سلامت جامعه دارد و تصادفات جاده ای  از عواملی است که سلامت مردم را تهدید میکند.

وی افزود: حدود 60 درصد تصادفات جاده ای در 30 کیلومتری شهرها رخ می دهد که از دلایل آن می توان خستگی زیاد عدم تمرکز و عدم رعایت مبلمان شهری و مهندسی جاده ای در اطراف شهر ها است.

وی از همه آحاد جامعه و مسولین اجرایی و سیاستگذاری درخواست کرد که به این کمپین بپیوندند.

نام:
ایمیل:
* نظر: