کد خبر: ۵۲۳۲۸
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۲
لحظه نیوز :معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: اگر شهرداری‌ها خلاقیت داشته باشند، بخش خصوصی جدی‌تر به حوزه عمران شهری ورود می‌کند.


ضرورت خلاقیت شهرداری‌ها برای جذب سرمایه گذاربه گزارش لحظه نیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، مهدی جمالی نژاد در همایش شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهر‌های استان بوشهر نوآوری در امور شهرداری‌ها و عمران شهری را ضروری دانست و گفت: چنانچه نگاه نوینی در حوزه‌های عمران شهری وجود داشته باشد، سرمایه‌گذاران بهتر جذب خواهند شد.

وی با بیان اینکه اعتبارات دولتی برای برخی از طرح‌ها پاسخگو نیست، افزود: به همین علت جذب سرمایه‌گذار باید در دستور کار شهرداران قرارگیرد.

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور مشارکت دستگاه‌ها و شرکت‌ها در توسعه زیرساخت‌های شهری را مهم خواند و ادامه داد: واحد‌های صنعتی نیز باید در پرداخت حق و حقوق شهروندی مناطق میزبان نقش چشمگیرتری ایفا کنند.

جمالی نژاد ظرفیت‌های گردشگری استان بوشهر را یکی از قابلیت‌های این استان دانست و تصریح کرد: کوه، دریا، نخلستان ظرفیت‌های مهم گردشگری این استان است که باید برای شکوفایی آنها بیشتر تلاش شود.

استاندار بوشهر هم از شهرداران و دهیاران خواست بیش از پیش به این ظرفیت‌ها توجه کنند.

عبدالکریم گراوند، با بیان اینکه در نوروز گذشته ۷.۵ میلیون نفر گردشگر وارد استان شد افزود: در شهر‌های گناوه و بوشهر به ترتیب روزانه ۵۰ و ۲۰ هزار تردد خودرو‌های گردشگران ثبت شده که این موضوع نشان می‌دهد باید به گردشگری نگاه ویژه داشت.

وی با اشاره به اجرای طرح بوم‌گردی روستایی در برخی نقاط استان بوشهر، بیان کرد: با خلاقیت و برنامه‌ریزی، یکی از روستاهای شهرستان دشتی توانسته ۱۵۰ گردشگر خارجی جذب کند.

استاندار بوشهر گفت: امروز بیش از هر چه چیز نیازمند عمل هستیم و شعار دادن نمی‌تواند گرهی از مشکلات مردم باز کند.

گراوندیکی از ضعف‌های شهر‌های ساحلی را مشکلات دفع مطلوب فاضلاب و پسماند عنوان کرد که بی توجهی به آن می‌تواند محیط زیست مناطق شهر‌های ساحلی را تهدید کند.

وی همچنین به تفکیک آب مورد نیاز فضای سبز شهرداری‌ها از آب آشامیدنی، اشاره کرد که برای استفاده بهینه از منابع آب صورت گرفته است.

استاندار بوشهر به آسیب‌هایی که طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی به دنبال داشته نیز پرداخت و تاکید کرد: باید طرح توسعه میدان پارس شمالی با بررسی این آسیب ها و تلاش برای دوری از آنها آغاز شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: