کد خبر: ۵۲۳۰۸
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
لحظه نیوز :مدیر حج و زیارت استان بوشهر گفت: دفتر موقت کنسولی عراق در بوشهر راه اندازی شده است و روادید اربعین در این دفتر صادر می‌شود.

دفتر موقت کنسولی عراق در بوشهر راه اندازی شدبه گزارش لحظه نیوز به نقل از خبرنگاران جوان  ،عبدالرسول رنجبر افزود: با راه‌اندازی این دفتر صدور روادید سرعت می‌گیرد و زائران می‌توانند در مدت ۷۲ ساعت ویزای خود را دریافت کنند.

وی بیان کرد: ثبت نام متقاضیان پیاده روی اربعین از ۵ مهرآغاز شده است و تا حداکثر ۴۸ ساعت قبل از روز اربعین ادامه خواهد داشت.

مدیر حج و زیارت استان بوشهر ادامه داد: متقاضیان با مراجعه با سامانه سماح به نشانی samah.haj.ir می‌توانند ثبت نام کنند و نحوه ثبت نام به دو شکل است یا اینکه شخص با مراجعه به سامانه ثبت نام مقدماتی خود را انجام می‌دهد وبا ارائه مدارک به دفتر زیارتی ثبت نام خود را تکمیل می‌کند ویا متقاضی می‌تواند همه مراحل ثبت نام را در دفتر خدمات زیارتی، انجام دهد.

رنجبر با بیان این که گذرنامه زائران باید حداقل۶ ماه اعتبار داشته باشد، گفت: افراد باید هزینه سفر را به صورت اینترنتی پرداخت کنند و دفاتر زیارتی حق دریافت وجه از زائر را ندارند.

وی افزود: هزینه ثبت نام بر اساس مصوبه ستاد اربعین ۴۱ دلار است که معادل ۳۷۲ هزار تومان محاسبه شده است.

مدیر حج و زیارت استان بوشهر با اشاره به فعالیت ۲۴ دفتر زیارتی در استان، از مردم خواست برای اعزام به عتبات عالیات فقط به دفاتر مجاز زیارتی مراجعه کنند.

رنجبر تصریح کرد: در شهر‌هایی که دفتر خدمات زیارتی ندارند، ۱۲ دفتر زیارتی ایجاد شده تا مردم برای ثبت نام مشکلی نداشته باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر: