کد خبر: ۵۲۰۴۸
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰
لحظه نیوز : کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: هوای شرجی و غبار محلی پدیده غالب این استان بویژه در مناطق ساحلی تا پایان هفته جاری است.

به گزارش لحظه نیوز :پیام مساعدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده تداوم وزش جریانات جنوبی در امروز و فردا در سطح استان است.
وی بیان کرد: در ساعاتی از بعد از ظهر و عصر به طور نسبی بر سرعت این جریانات افزوده می شود.
مساعدی ادامه داد: همچنین پیش بینی می شود امروز و روزهای آینده بویژه سه شنبه و چهارشنبه در ساعاتی از بعد از ظهر و شب ناپایداری های جوی به طور موقت افزایش یابد.
وی افزود: در پی این ناپایداری رشد ابر در نواحی مرتفع شمالی و شرقی استان، احتمال رعد و برق و رگبار پراکنده باران و تندبادهای لحظه ای دور از انتظار نیست.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: برای 24 ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی،گاهی وزش باد و در برخی نقاط مه صبحگاهی، طی ساعاتی از بعد از ظهر و شب نیز همراه با رشد ابر در ارتفاعات استان و احتمال وقوع ناپایداری های جوی پیش بینی شده است.
وی افزود: در این مدت جهت وزش باد جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت هشت تا 30 کیلومتر در ساعت و در ساعاتی از بعد از ظهر تا 36 کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.
مساعدی بیان کرد: ارتفاع موج دریا در خلیج فارس نیز 30 تا 90 سانتی متر پیش بینی می شود.
وی گفت: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت 01:36 بامداد، جزر اول دریا 10:05 ، مد دوم 17:13، جزر دوم 18:23 خواهد بود.
منبع :ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: