کد خبر: ۵۲۰۳۶
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶
لحظه نیوز :«مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا بامداد دوشنبه بار دیگر علیه ایران سخن گفت و دیگر کشورها را تهدید به برخورد در صورت تداوم همکاری‌های اقتصادی با تهران کرد.
 

«مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا بامداد دوشنبه بار دیگر علیه ایران سخن گفت و دیگر کشورها را تهدید به برخورد در صورت تداوم همکاری‌های اقتصادی با تهران کرد.

به گزارش لحظه نیوز ، وی در صفحه توئیتر خود نوشت: از چهارم نوامبر، مقررات جدیدی برای آن‌هایی وضع می‌شود که خواستار همکاری‌های اقتصادی با حکومت ایران هستند.

وی مدعی شد که از هم اکنون «کشورهای بسیاری» اقدام به خروج از بازار ایران کرده‌اند.

این اظهارات در حالی است که آمریکا در تلاش‌های بی‌وقفه و رایزنی‌های فشرده خود با هدف قطع صادرات نفت ایران و افزایش فشارهای اقتصادی، طی ماه های گذشته با درهای بسته مواجه شده است.

پمپئو در روزهای گذشته بارها علیه ایران موضع گرفته بود.

وی شنبه هم در توئیتر خود از دیدارهای ادعا شده «جان کری» وزیر امور خارجه پیشین آمریکا با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان انتقاد کرده و آن را اقدامی ناشایست» و «خلاف سیاست خارجه» این کشور دانسته بود.

دولت آمریکا طی ماه‌های گذشته به شیوه‌های مختلف خواستار گفت وگو و مذاکره با ایران شده؛ اما به موجب پیمان‌شکنی‌های گذشته به ویژه در موضوع برجام، با مخالفت مقام‌های کشورمان مواجه شده است.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، اردیبهشت سال جاری با عهدشکنی و دهن کجی به جامعه بین المللی، از برجام خارج شده و تحریم ها علیه ایران را بازگردانده بود.

منبع :ایرنا

برچسب ها: پمپئو ، ایران ، لحظه نیوز
نام:
ایمیل:
* نظر: