کد خبر: ۵۱۹۲۷
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷
لحظه نیوز :تارنمای خبری 'هیل' (TheHill) گزارش داد: 'برنی ساندرز' – نامزد دمکرات انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا در اظهاراتی به مناسبت روز کارگر گفت: ترامپ بطور بیمارگونه ای دروغگو و تنها در فکر میلیاردرها است.

به گزارش لحظه نیوز ، هیل دراین باره نوشت: برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت روز دوشنبه (روز گذشته) در 'نیوهمپشایر' و در برابر جمعیتی که از سوی مرکز ملی سندیکای آمریکا (AFL-CIO) به مناسبت روزکارگر گردهم آمده بودند، ترامپ را مورد انتقاد قرارداد.
تارنمای خبری هیل در ادامه نوشت: سندرز گفت ترامپ تلاش دارد تا آمریکایی ها را به خاطر 'دلایل بی مقدار سیاسی' دچار نفاق سازد.
وی گفت: از همه اسفناک تر اینکه ما رئیس جمهوری داریم که کاری که اغلب تمامی روسای جمهوری تاریخ آمریکا انجام دادند، انجام نمی دهد، زمانی که شما وارد کاخ سفید و دفتر ریاست جمهوری آمریکا می شوید، درمی یابید که مسئولیتی مقدس برای گرد هم آوردن ملت دارید.
به گزارش ایرنا، بسیاری از رسانه های داخلی آمریکا بی توجهی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به مراسم خاکسپاری جان مک کین و روز کارگر را پوشش خبری دادند و اغلب با تیتر خبری ' ترامپ روز یکشنبه واشنگتن را برای انجام بازی گلف ترک کرد، ' به آن پرداختند.
درهمین حال سندرز درحالی در روز کارگر از دونالدترامپ به خاطر توجه به ثروتمندان آمریکایی انتقاد کرد که وی در ادامه نبرد خود با شرکت های بزرگ و در تلاش برای «کاهش فاصله با ثروتمندان» و مجازات روسای شرکت هایی که دستمزدهای پایینی به کارگران می دهند، لایحه جدیدی را به سنا می برد.
تارنمای دیلی بیست در مورخ سوم شهریور ماه گزارش داد، دفتر این سناتور ایالت ورمونت در بیانیه ای اعلام کرد، طبق این لایحه اگر کارگری دستمزد پایینی دریافت کرده و مجبور شود از دولت فدرال کمک دریافت کند، به همان میزان از کارفرمایش مالیات گرفته می شود. برای نمونه، اگر یک کارمند شرکت آمازون حدود سیصد دلارکوپن غذا از دولت دریافت کند، این شرکت باید سیصد دلار مالیات بدهد.
سندرز در بیانیه ای اعلام کرد: در زمانی که افرادی ثروت های هنگفت دارند نابرابری درآمدها، شکاف میان افراد بسیار ثروتمند و دیگران همچنان رو به افزایش است.
بنابراین گزارش سندرز قرار است این لایحه را پنجم سپتامبر برابر با 14 شهریور ارائه دهد.
منبع :ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: