کد خبر: ۵۱۴۴۵
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۸
در حالی‌که رییس‌جمهور آمریکا پیشتر برای گفت‌وگوی بدون پیش شرط با ایران اعلام آمادگی کرده بود، سخنگوی وزارت خارجه این کشور گفت: ما مایل به مذاکره با ایران هستیم اما می‌خواهیم که این کشور تغییرات اساسی در سیاست‌های خود ایجاد کند
هیدر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

به گزارش لحظه نیوز ، هیتر نائورت، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری هفتگی خود با بیان اینکه بخش اول تحریم‌های واشنگتن علیه تهران از روز سه‌شنبه (15 مرداد ماه) به مرحله اجرا درآمده است، مدعی شد که آمریکا به دنبال یک توافق جدید با ایران است که به طور جامع به آن‌چه رفتار بی‌ثبات‌کننده ایران، نه تنها برنامه هسته‌ای بلکه برنامه موشکی، حمایت از تروریسم و رفتار منطقه‌ای مخرب خواند، رسیدگی کند.

بنا بر گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا، وی در ادامه گفت: آمریکا مایل به گفت‌وگو با ایران است اما ما خواهان ایجاد تغییرات اساسی در رفتار این کشور هستیم. ایران باید به طور جدی به پیامدهای رفتارهایش به ویژه رفتاری که با مردم خود دارد فکر کند.

نائورت در بخش دیگری از این نشست خبری از پاسخ دادن به این سوال که چگونه آمریکا می‌خواهد هم‌زمان با تحریم ایران حرف خود برای حمایت از مردم این کشور را عملی کند، سر باز زد و به تکرار ادعاهای بی‌اساس آمریکا علیه کشورمان پرداخت.

وی مدعی شد که ایران سال‌هاست پول خود را برای بی‌ثبات کردن منطقه و مداخله در امور کشورهای همسایه‌ هزینه کرده است در حالیکه مردم ایران از این مساله خسته شده‌اند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا در ادامه اظهارات خصمانه خود گفت: ما مایلیم شاهد تغییر رفتار ایران باشیم و از گفتن این موضوع شرمنده نیستیم.

نائورت باز هم در پاسخ به این سوال که دولت آمریکا چگونه می‌خواهد از مردم ایران حمایت کند، از ارائه یک پاسخ درست طفره رفت و گفت: از نظر من یکی از این راه‌ها این است که ما می‌توانیم به آنها اجازه دهیم نگرانی‌هایشان شنیده شود و به علاوه می‌توانیم نگرانی‌هایی که درباره نظام ایران داریم را مورد تاکید قرار دهیم، این تنها کاری است که می‌کنیم.

وی همچنین گفت که تحریم‌های اقتصادی علیه ایران می‌تواند منجر به تغییر رفتار ایران شود و به همین دلیل است که آمریکا برای این هدف تلاش می‌کند.

منبع :ایسنا

نام:
ایمیل:
* نظر: