کد خبر: ۵۱۴۲۰
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹
لحظه نیوز : شرکت جی.اس.سی آفریکانتوف روسیه خبر داده است که به کره جنوبی برای ساخت نخستین راکتور هسته ای نیروی دریایی این کشور کمک خواهد کرد.

به گزارش لحظه نیوز ، به نقل از اسپوتنیک، موسسه تحقیقاتی انرژی اتمی کره جنوبی پیشتر اعلام کرده بود که به دنبال ساخت یک راکتور تازه برای کشتی های جنگی با الگو برداری از راکتور مدل «آر.آی.تی.ام-200» (RITM-200) روسیه است.
شرکت آفریکانتوف که بزرگ ترین توسعه دهنده راکتورهای هسته ای برای کشتی و زیردریایی است در حقیقت زیر مجموعه شرکت بزرگ روس اتم است.
این شرکت پس از اعلام تمایل کره ای ها برای استفاده از فناوری روس ها در این زمینه، آمادگی خود را برای همکاری با کره جنوبی در این پروژه اعلام کرده است و در صورت تایید کره ای ها، طرح ساخت راکتور آغاز خواهد شد.
به گزارش ایرنا، شرکت دولتی روس اتم روسیه یکی از بزرگ ترین بازیگران بازار جهانی فناوری هسته ‌ای ایست که با بیش از 20 کشور خاورمیانه، آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین قراردادهای ساخت نیروگاه‌ های اتمی، تحویل سوخت هسته‌ ای و خدمات فنی - مهندسی امضا کرده است.
این شرکت به تازگی با مصر قرارداد احداث نیروگاه اتمی امضا کرده است که به شرط تایید دولت، نیروگاه 'الدبع' در 200 کیلومتری قاهره ساخته می‌ شود و روسیه موظف شده در طول 10 سال به آن سرویس ارایه و 60 سال نیز برای آن سوخت هسته‌ ای تامین کند.
این طرح جدید در مصر قرار است در سال 2024 میلادی راه ‌اندازی شود.
همچنین روس اتم علاوه بر مصر در سه کشور دیگر خاورمیانه همچون ایران، ترکیه و اردن پروژه هایی دارد.
روس اتم در ایران واحدهای جدید نیروگاه بوشهر را می‌ سازد و با اردن و ترکیه قراردادهایی درباره ساخت واحدها امضا کرده است.
از سال 2010 میلادی روس اتم نمایندگی ‌های خود را در سفارتخانه ‌های روسیه در خارج از این کشور افتتاح کرد.

منبع :ایرنا

نام:
ایمیل:
* نظر: