کد خبر: ۵۱۴۱۰
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰
لحظه نیوز : رئیس ارشد سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز سه شنبه در نیوزیلند اعلام کرد: تجارت جامعه بین الملل با ایران برای حفظ توافق جامع قدرت های هسته ای جهان با این کشور (برجام) امری ضروری است.
براساس گزارش، پایگاه خبری 'آی جی سی' زلاند نو «فدریکا موگرینی امروز در یک کنفرانس خبری با وینستون پیترز، وزیر امور خارجه نیوزیلند (زلاندنو) افزود: 'از آنجایی که تهران تاکنون به همه تعهدات خود در برجام پایبند بوده است، این اتحادیه ضمن اینکه طرف های تجاری اش از جمله ایران را خود انتخاب می کند و توجهی به دیکته های آمریکا در این زمینه ندارد، از شرکت های بین المللی و دولت های دیگر نیز می خواهد برای حفظ برجام به تعاملات تجاری خود با ایران بیافزایند.
وی بعد از دیدار با میزبانش در پارلمان زلاندنو در ولینگتن، تشویق دیگران برای تقویت تجارت با ایران را امری ضروری خواند و گفت: 'اتحادیه اروپا علاوه بر تشویق دیگران به این مهم، می کوشد برای بهره مندسازی ملت ایران از مواهب برجام، دولت این کشور را نیز برای متعهد ماندن بر برجام تشویق کند'.
موگرینی ادامه برجام را هم به نفع ایرانیان و هم جهان ارزیابی کرد و افزود: 'از آنجایی که منع دسترسی به سلاح های هسته ای به نفع همه جهان است، بنابراین باید برای حفظ برجام تلاش کنیم'.
وی در این خصوص افزود': اطمینان داریم که زلاند نو نیز همچون اتحادیه اروپا بر اهمیت حفظ برجام به رغم خروج آمریکا از آن واقف است از اینرو تلاش می کنیم با تشویق دیگران به ویژه شرکت های متوسط و کوچک برای ادامه تعامل تجاری با ایران، برای بقای این توافق بین المللی بکوشیم'.
منبع :ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: