کد خبر: ۵۱۳۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۵
لحظه نیوز :استان تهران رکورددار بیشترین ازدواج خانم‌ها در سنین بیش از ۶۰ سال است.

دختران تهران رکورددار بیشترین ازدواج در سنین بالا/ خراسان رضوی رکورددار ازدواج در سنین کم دخترانبه گزارش لحظه نیوز ، بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سازمان ثبت احوال کشور، استان خراسان رضوی با ثبت 6 هزار و 809 واقعه ازدواج رکورددار بیشترین ازدواج دختران در سنین 10 تا 14 سال است. همچنین در استان آذربایجان شرقی 4 هزار و 162 ازدواج در یک سال به ثبت رسیده است و در مقام دوم از لحاظ ازدواج در سنین کم دختران در بین استان ها قرار دارد.

کمترین آمار ازدواج دختران در سنین کم در استان سمنان با 112 ثبت ازدواج و استان ایلام با 187 ثبت ازدواج در سنین 10 تا 14 سال است. لازم به ذکر است آمار ازدواج ثبت شده در سنین 10 تا 14 سال در مدت یک سال در تهران یک هزار و 770 مورد است.

در خصوص ازدواج های ثبت شده دختران در سنین 15 تا 19 سال، خراسان رضوی با ثبت 21 هزار و 491 مورد همچنان در مقام اول از لحاظ بیشترین ازدواج ثبت شده در این سنین بین تمام استان های کشور می باشد. استان تهران با ثبت 16 هزار و 424 ازدواج و استان خوزستان با ثبت 15 هزار و 294 واقعه ازدواج به ترتیب دارای بیشترین آمار ازدواج ثبت شده در این سنین هستند.

گفتنی است استان سمنان با ثبت یک هزار و 30 ازدواج در سنین 15 تا 19 سال کمترین آمار ازدواج در این سنین را در بین استان ها دارد و پس از آن در استان ایلام یک هزار و 163 واقعه ازدواج در این سنین ثبت شده است.

استان تهران رکورددار بیشترین آمار ازدواج دختران در سنین بیش از 60 سال است

تعداد ازدواج های ثبت شده در سنین 60 تا 64 سال در استان تهران 224 مورد بوده است و استان اصفهان با ثبت 81 ازدواج در این سنین در مقام دوم از لحاظ بیشترین ثبت ازدواج زنان در سنین 60 تا 64 می باشد. همچنین در استان های ایلام و کهکیلویه و بویراحمد 2 ازدواج و در استان سیستان و بلوچستان یک ازدواج در این سنین ثبت شده است.

همچنین تعداد ازدواج به ثبت رسیده در استان تهران در سنین 65 تا 69 سال 88 مورد بوده است. این رقم در استان آذربایجان شرقی 34 مورد بود. این دو استان دارای بیشترین آمار ازدواج در این سنین هستند. لازم به ذکر است این آمار در استان ایلام یک و در استان های بوشهر، سیستان و بلوچستان و کهکیلویه و بویراحمد صفر می باشد.


بیشتر بخوانید: بیشتر مردان هنگام ازدواج چه شغلی دارند؟ 


بیشترین آمار ازدواج به ثبت رسیده در سنین 70 تا 74 سال در استان تهران با ثبت 34 مورد و در استان خراسان رضوی و آذربایجان شرقی با ثبت 15 مورد است.

گفتنی است؛ استان تهران همچنان رکورددار بیشترین ازدواج به ثبت رسیده در سنین بالا است. به نحوی که با ثبت 27 واقعه ازدواج در سنین 75 به بالا، بیشترین ازدواج ثبت شده در این سنین را در بین تمام استان های کشور به خود اختصاص داده است و پس از آن استان آذربایجان شرقی با ثبت 14 مورد در مقام دوم است.

منبع :حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان

نام:
ایمیل:
* نظر: