کد خبر: ۵۱۱۵۳
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
لحظه نیوز : مایکل آوناتی (Michael Avenatti) وکیل یکی از شاکیان رئیس جمهوری آمریکا خواستار انجام «تست اطلاعاتی» شایستگی احراز این سمت برای تمامی نامزدها انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا و دونالد ترامپ شده است.

به گزارش لحظه نیوز ، تارنمای آمریکایی هیل روز یکشنبه با اعلام این خبر نوشت: آوناتی وکیل استورمی دانیلز (Stormy Daniels) بازیگر فیلم های غیراخلاقی که علیه ترامپ برای سوءاستفاده جنسی اقامه دعوی کرده، گفته نتیجه تست اطلاعاتی باید برای آگاهی همگانی انتشار یابد.
هیل نوشت: آوناتی گفته تمامی نامزدهای انتخابات آتی ریاست جهموری آمریکا باید مانند بازیکنان فوتبال که قبل از ورود به لیگ حرفه ای تست می دهند، این آزمون را پشت سر گذارند.
آوناتی در توئیت خود نوشته است: چرا نباید تمامی نامزدهای ریاست جمهوری تست مرتبط را انجام ندهند و یافته ها هم برای همه آشکار نشود؟ این موضوع باید همه نامزدهای انتخابات سال 2020 از جمله ترامپ را شامل شود. باید بدانیم سطح اطلاعاتی این افراد که می خواهند رئیس جمهوری ما شوند چه اندازه است.
تارنمای هیل در پایان یادآوری کرده است: ضرورت انجام چنین تستی از سال گذشته در پی انتشار گزارش هایی مطرح شد مبنی بر این که رکس تیلرسون نخستین وزیرخارجه دولت ترامپ وی را «کم عقل» توصیف کرد.
به گزارش ایرنا، مطرح شدن این موضوع همچنین می تواند با نگرانی کارشناسان اطلاعاتی و امنیتی آمریکا به ویژه تلاش های پیگیرانه ترامپ برای دیدار با رهبران کره شمالی و روسیه باشد که پشت درهای بسته صورت گرفت.
شبکه خبری سی ان ان نیز 27 تیرماه با اعلام اینکه «جامعه اطلاعاتی آمریکا اعتمادی به ترامپ ندارد» گزارش داده بود: مقامات اطلاعاتی درباره حفاظت از اطلاعات محرمانه ای که در اختیار رئیس جمهوری آمریکا قرار دارد و وی پشت درهای بسته با ولادیمیر پوتین همتای روس در هلسینکی فنلاند ملاقات کرد، نگران هستند و اعتماد خود را از دست داده اند.

منبع :ایرنا

نام:
ایمیل:
* نظر: