کد خبر: ۵۰۷۲۰
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶
لحظه نیوز :الیزابتا ترنتا، وزیر دفاع جدید ایتالیا که متعلق به حزب ضد اروپای پنج ستاره است در اظهاراتی هرگونه قرارداد جدید با آمریکا برای خرید جنگنده‌های رادارگریز اف ۳۵ را منتفی دانسته و گفت که سفارش قبلی این کشور برای خرید ۶۰ فروند جنگنده F-۳۵A و ۳۰ فروند جنگنده F-۳۵B را که در سال ۲۰۱۲ به نتیجه رسید، مورد بازبینی قرار خواهد داد.

وزیر دفاع دولت ایتالیا اعلام کرد این کشور هیچ جنگنده اف – ۳۵ از آمریکا نخواهد خرید و قصد دارد سفارش‌های فعلی برای ۹۰ فروند از این جنگنده‌ها را مورد بازبینی قرار دهد.

به گزارش لحظه نیوز ، به نقل از خبرگزاری فرانسه، الیزابتا ترنتا، وزیر دفاع جدید ایتالیا که متعلق به حزب ضد اروپای پنج ستاره است در اظهاراتی هرگونه قرارداد جدید با آمریکا برای خرید جنگنده‌های رادارگریز اف ۳۵ را منتفی دانسته و گفت که سفارش قبلی این کشور برای خرید ۶۰ فروند جنگنده F-۳۵A و ۳۰ فروند جنگنده F-۳۵B را که در سال ۲۰۱۲ به نتیجه رسید، مورد بازبینی قرار خواهد داد.

ترنتا در مصاحبه‌ای با یک برنامه تلویزیونی ایتالیا گفت: ما دیگر جنگنده اف – ۳۵ نخواهیم خرید.

او خاطر نشان کرد: ما در حال ارزیابی هستیم تا مشخص کنیم چه کاری نسبت به قراردادهایی که از قبل بسته شده انجام دهیم.

او با تاکید بر اینکه حزب سیاسی‌اش همواره یک منتقد صریح این برنامه بوده خاطر نشان کرد: لغو کلیت این قراردادها ممکن است بیشتر از حفظ آن برای ما هزینه داشته باشد.

او تاکید کرد: این حقیقت که لغو این قرارداد خرید عمده که موجب مجازات‌های مالی شدید می‌شود، سبب یک فشار بزرگ بر بودجه ایتالیا خواهد شد و این یکی از ملاحظات اصلی است که جلوی دولت را برای لغو آن گرفته است.

او همچنین گفت: لغو کردن این قرارداد می‌تواند تاثیری منفی بر کارگران ایتالیایی که در بخش تولید این جنگنده استخدام شده‌اند، بگذارد.

او همچنین در پستی در فیسبوک به یکسری مزیت‌های این قرارداد نظیر "فعالیت تکنولوژیکی" و "تحقیقات مهم" اشاره کرد.

این در حالی است که ایتالیا در حال حاضر تنها کشور خارجی است که خط تولید جنگنده‌های F-۳۵B را راه‌اندازی کرده است.

ماه مه ۲۰۱۷ این کشور اولین فروند از این جنگنده‌ها را تولید کرد اما این جنگنده‌ها به منظور دریافت گواهی‌نامه و آموزش خدمه تحویل پایگاه نیروی دریایی آمریکا در مریلند شد.

منبع :ایسنا

نام:
ایمیل:
* نظر: