کد خبر: ۴۹۹۱۳
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲
در حاشیه تجمعات اخیر؛
لحظه نیوز: آنها که در هفته های گذشته مقابل اداره اشتغال منطقه ویژه پارس جنوبی تجمع اعتراضی برگزار کردند، می‌گویند: با این همه پروژه‌های نفت، گاز و پتروشیمی، نباید جوانان بومی که در بین آنها افراد تحصیلکرده و متخصص هم هست، بیکار باشند.

به گزارش لحظه نیوز: اجرای ناقص مصوبه اشتغال حداقل 50 درصدی بومی ها در صنایع نفت و گاز استان، همچنان بسیاری از بیکاران بومی خصوصا در شهرستان های جنوبی استان را پشت نوبت اشتغال نگاه داشته است.

به گزارش «لحظه نیوز»؛ بیکارانِ بومی منطقه پارس جنوبی در ماه‌های پایانی سال گذشته، پویشی تحت عنوان «کمپین بیکاران پارس جنوبی» راه‌اندازی کردند. هدف از ایجاد این کمپین، اعتراض به مسئولان امر برای به‌کارگیری گسترده‌ی غیربومی‌ها در منطقه پارس جنوبی‌ست.

بیکاران عسلویه و کنگان از «اداره اشتغال منطقه ویژه» می‌خواهند فکری به حال اشتغال بومی‌ها بکند. آنها که در هفته های گذشته مقابل اداره اشتغال منطقه ویژه پارس جنوبی تجمع اعتراضی برگزار کردند، می‌گویند: با این همه پروژه‌های نفت، گاز و پتروشیمی، نباید جوانان بومی که در بین آنها افراد تحصیلکرده و متخصص هم هست، بیکار باشند.

یکی از این بیکاران که در تجمعات اعتراضی اخیر شرکت کرده است، به ایلنا می‌گوید: صدها نفر از بومی‌ها در عسلویه و کنگان بیکارند. اوضاع به‌قدری وخیم است که در روزهای گذشته یکی از همشهری‌های بیکار ما قصد خودکشی داشت که با وساطت مردم منصرف شد. امیدوارم در سال جدید اداره اشتغال، کارفرماها و پیمانکاران را موظف کند که از بومی‌های بیکار در پروژه‌ها استفاده کنند. ما مردم عسلویه و کنگان با «آلودگی محیطی» پروژه‌ها را می‌سازیم. چاره‌ای هم جز سوختن و ساختن نداریم. انصاف نیست سهمی درخور از اشتغال در این پروژه‌ها نداشته باشیم.  

 

نام:
ایمیل:
* نظر: