کد خبر: ۴۹۸۸۶
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹
معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به راه‌اندازی ۵۸۵ کتابخانه کلاسی در دبستان‌های استان بوشهر گفت: امسال ۲۰۰ نمایشگاه کتاب در مدارس استان بوشهر برپا شده است.

به گزارش لحظه نیوز به نقل از تسنیم؛ سیروس فتحی ظهر امروز در نشست بررسی وضعیت کتابخانه‌های مدارس استان بوشهر با تاکید بر توسعه کتابخانه‌‌های مدارس اظهار داشت: توسعه  کتابخانه در مدارس بر اساس نیازهای دانش‌آموزان از اولویت‌های اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر است.

وی با اشاره به اینکه 45درصد مدارس استان بوشهر کتابخانه مستقل دارند تصریح کرد: 45 درصد از  مدارس استان بوشهر در مقاطع مختلف تحصیلی، کتابخانه مستقل دارند.

معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر بیان کرد: از 965 مدرسه دارای کتابخانه استان بوشهر 443 مدرسه دارای کتابخانه مستقل و 522 کتابخانه به صورت مشترک است.

وی، سرانه کتاب دانش‌آموزی در استان بوشهر را 5 جلد دانست و  بیان کرد: بدون احتساب نوآموزان دوره پیش دبستانی، 197هزار و 280 دانش آموز در استان بوشهر وجود دارد که به طور میانگین سرانه کتاب دانش آموزی حدود پنج جلد است.

فتحی از راه اندازی 585کتابخانه کلاسی در دبستان‌های استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: تاکنون 71 هزار و 598 جلد کتاب در کتابخانه‌های کلاسی استان برای دانش آموزان تامین شده است.

معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به ایجاد  200 نمایشگاه کتاب در مدارس  استان بوشهر افزود: امسال در قالب طرح 50هزار نمایشگاه کتاب در 50 هزار مدرسه 200 نمایشگاه کتاب در 200 مدرسه استان بوشهر برپا شده است.

وی از راه‌اندازی 939باشگاه کتابخوان در استان بوشهر گفت: همچنین در اجرای طرح پایتخت کتاب ایران با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی 939باشگاه کتابخوان با عضویت 10 هزار دانش آموز در استان بوشهر راه اندازی شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: