کد خبر: ۴۹۸۸۲
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳
معاون انرژی سازمان پدافند غیر عامل کشور با اشاره به تولید ۷۰ درصد گاز مصرفی کشور در منطقه پارس جنوبی گفت: با توجه به جایگاه این منطقه استرتژیک، دفاع سایبری باید در پارس جنوبی راه اندازی شود .

به گزارش لحظه نیوز به نقل از تسنیم؛ سردار محمد علی مطیعی بعدازظهر امروز در نشست هم اندیشی علمی و تخصصی پدافند غیر عامل در مجتمع گاز پارس جنوبی با تاکید بر نقش مهم پدافند غیرعامل در کاهش خسارات و تلفات در زمان وقوع بحران اظهار داشت: در تمام شرایط نظم و قاطعیت امنیتی باید سرلوحه کارها و در این راستا پدافند غیر عامل در اولویت باشد.


سردار مطیعی، با اشاره به شناسایی و رصد تهدیدات و ارتقا ایمنی در مراکز صنعتی افزود:در گام نخست باید تهدیدها به طور دقیق شناسایی شود و در راستای اجرای آن موارد در اختیار شرکت‌ها قرار داده و در اجرای دقیق آن نظارت کامل صورت بگیرد. 

معاون انرژی سازمان پدافند غیر عامل کشور با تاکید بر این نکته که در موارد ایمنی نباید هیچ گونه کوتاهی صورت بگیردگفت: باید تمام وظایف در عرصه ایمنی رعایت شود و با تمام کسانی که در امر مسائل ایمنی سهل انگاری می‌کنند برخورد قاطع صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه پدافند غیر عامل و HSE دارای تفاوت است خاطرنشان کرد: پدافند غیر عامل با HSE تفاوت‌های زیادی دارد و HSE حادثه محور است ولی پدافند غیر عامل تهدید محور محسوب می‌شود.

معاون انرژی سازمان پدافند غیر عامل کشور با تاکید بر شناسایی دشمن در پدافند غیرعامل  بیان کرد: پدافند غیر عامل باید تمامی فراز و فرودهای دشمنان را کنترل و تهدیدها را به خوبی شناسایی کند.

مطیعی با بیان اینکه اکنون تمام تلاش دشمنان ربایش اطلاعات داخلی است تاکید کرد: هوشیاری کامل در این منطقه بسیار مهم و حیاتی کشورو شناسایی تمام تهدیدها از ضروریات در منطقه پارس جنوبی است.

وی با بیان اینکه در حوزه پدافند غیر عامل عملکردهای بسیار خوبی در مجتمع گاز پارس جنوبی صورت گرفته است گفت: یکی از توجهات ویژه ارتقاء حفاظت فیزیکی در این منطقه حیاتی کشور است.

معاون انرژی سازمان پدافند غیر عامل کشور با اشاره به اینکه در تمامی پالایشگاه‌های مجتمع پارس جنوبی بیش از 6 سناریوی مهم شناسایی شده خاطر نشان کرد: باید برای تمامی این سناریوها طرح مقابله ارائه شود و تهدیدهای سایبری را بسیار جدی گرفته شود.

سردار مطیعی با تاکید بر راه‌اندازی دفاع سایبری در پارس جنوبی  گفت: ایجاد مرکز رصد پایش منطقه‌ای و دفاع سایبری در پارس جنوبی، تولید کننده بیش از 70 درصد گاز کشور امری مهم و ضروری است.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: