کد خبر: ۴۹۸۷۰
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸
یکی از مشکلات شرکت های دانش بنیان در زمان ورود به مرحله تولید انبوه، تسهیلات بانکی می باشد، طوری که بانک ها حاضر به پذیرش ریسک مشارکت در تولیدات فناورانه جدید نمی باشند، همچنین برای ارائه تسهیلات به حوزه فناوری امتیاز خاصی یا کاهش سود پیش بینی نکرده اند.

به گزارش لحظه نیوز به نقل از خلیج فارس، در همین خصوص صندوق پژوهش و فناوری استان ها با تجمع اعتبارات موردنیاز، می تواند تسهیلات ریسک پذیر و ارزان را در اختیار پژوهشگران و شرکت های دانش بنیان قرار دهد، موضوعی که طی سال های اخیر بارها از سوی مدیران شرکت های دانش بنیان استان مطرح گردیده است.

تشکیل این صندوق ها در برنامه چهارم توسعه مصوب شد و بسیاری از استان های پیشتاز در حوزه فناوری نسبت به تاسیس آن گام برداشتند، اما در برنامه پنجم این فرصت ازبین رفت تا اینکه در برنامه ششم توسعه که از امسال آغاز شده، مجددا این صندوق ها احیا گردید.

برهمین اساس، در جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری که به ریاست وزیر علوم برگزار شد، مجوز راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری استان بوشهر اعطاء شد.

منصور غلامی وزیر علوم در حاشیه این جلسه که در ساختمان صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، گفت: برای توسعه فعالیت های پژوهشی و فناوری و همچنین شرکت های دانش بنیان، لازم است که صندوق های پژوهش و نوآوری در کشور گسترش یابند.

غلامی با بیان اینکه تبدیل دستاوردهای پژوهشی و مباحث اشتغال زایی یکی از موضوعات مورد توجه ماست، گفت: مجموعه های مختلفی در این زمینه تلاش می کنند تا شرکت های دانش بنیان در کشور شکل گیرد.

وزیر علوم ادامه داد: در حال حاضر بیش از سه هزار شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت می کنند که توسعه این شرکت ها از برنامه های ماست. چرا که این شرکت ها به موضوع کسب و کار و ایجاد اشتغال کمک بسیاری خواهند کرد.

گفتنی است قریب 60 شرکت دانش بنیان در استان بوشهر زیر نظر پارک علم و فناوری خلیج فارس فعالیت می کنند. اصلی ترین زمینه‌های فعالیت این شرکت ها برق، الکترونیک، صنایع نفت و گاز، بیولوژی دریا و کشاورزی می باشد.

 

برچسب ها: شرکت ، دانش بنیان ، بوشهر
نام:
ایمیل:
* نظر: