کد خبر: ۴۹۸۱۸
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰
لحظه نیوز:رییس کل سازمان خصوصی سازی گفت: واریز سود سهام عدالت برای همه 47 میلیون نفر مشمول به صورت همزمان امکان ندارد و در صورت آغاز پرداخت سود، مبلغ آن به مرور به حساب مشمولان انتقال می یابد.

به گزارش لحظه نیوز: «علی اشرف عبدالله پوری حسینی» افزود: شرکت های سرمایه پذیر از سال 1395 باید سود تولید شده خود را از طریق واگذاری به سازمان خصوصی سازی در اختیار مشمولان قرار دهند. پایان تیرماه زمان صدور مصوبات شرکت های سرمایه پذیر بود و طبق قانون بعد از آن هشت ماه فرصت دارند این سود را به حساب سازمان خصوصی سازی واریز کنند.

پوری حسینی ادامه داد: سال های مالی چند شرکت نیز 31 مرداد و 31 شهریور است که در سال 1397 پایان هشت ماه قانونی آنها فرا می رسد.
وی افزود: این سازمان به موجب مصوبه شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل 44 موظف است که این سود را از شرکت های سرمایه پذیر مطالبه و به حساب مشمولان واریز کند اما تا زمانی که این سودهای دریافتی به حد نصاب نرسیده باشد، امکان این کار وجود ندارد.

آغاز واریز مرحله نخست سود در چند روز آینده 
معاون وزیر اموراقتصادی و دارایی یادآوری کرد قرار بود پایان شهریور واریز سود سهام عدالت در یک مرحله آغاز شود و گفت: تا امروز (بیستم آبان) حدود 20 درصد یعنی حدود 6 هزار و 500 میلیارد ریال از 34 هزار میلیارد ریال سود مصوب به حساب سازمان خصوصی سازی واریز شده است. در ماه گذشته نیز به دلیل بعضی مشکلات فنی واریز سود در مرحله اول کمی به تاخیر افتاد اما می توان این قول را به مردم داد که در چند روز آینده واریز مرحله اول سود آغاز می شود.

وی افزود: نباید تلقی شود قرار بود تا پایان شهریور سود به صورت کامل واریز شود زیرا شرکت های سرمایه پذیر تا انتهای اسفند برای واریز سود مصوب خود فرصت دارند. البته این فرصت تا پایان شهریور، توسط شورای عالی سیاست های اجرایی اصل 44، یک ماه تمدید شد و مشمولان تا پایان مهرماه فرصت داشتند در صورت تمایل ارزش سهام خود را تا سقف 10میلیون ریال افزایش دهند که این فرصت به پایان رسیده است.

منبع: ایرنا
برچسب ها: سهام عدالیت ، سود ، پرداخت
نام:
ایمیل:
* نظر: