کد خبر: ۴۹۸۰۰
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۹
لحظه نیوز : خبر کنار رفتن میگلی نژاد از شهرداری بوشهر به دلیل قانون منع به کارگیری بازنشستگان آنقدر داغ بود که خیلی زود تمام شبکه های مجازی را به خود درگیر کرد. اما در این میان دو سال مطرح بود که قصد داریم به آنها در این نوشته پاسخ دهیم.

1.آیا رفتن میگلی نژاد حتمی است؟

2.آیا رفتن وی منجر به باختش در فضای سیاسی خواهد شد؟

در پاسخ به سوال اول باید گفت هنوز هیچ چیز مشخص نیست و دلیل آن هم به دوران نمایندگی وی و همینطور دوران حضورش در جبهه های جنگ باز می گردد که در کنار هم شاید باعث شود تا وزیر کشور رای به ادامه فعالیت او در ساختمان شهرداری بوشهر دهد. در این بین نباید اصرار برخی اعضای شورای شهر را هم نایدیده گرفت که بر خلاف ظاهر امر به شدت خواهان ادامه حضور او در این سمت هستند. همچنین میگلی نژاد در دوران نمایندگی خود در مجلس توانست دوستان و نزدیکان بسیاری در وزارت کشور پیدا کند که مجموع این موارد شاید باعث شود تا وزیر کشور که خود دو ماه پیش حکم وی را امضا کرده بود، رای به ادامه فعالیت میگلی نژاد بر مسند شهرداری بوشهر دهد.

سوال دوم اما مربوط به تایید خبرِ احتمالِ کنار رفتن اوست. در اینصورت باز هم میگلی نژاد بازی را نباخته است. او که به احتمال قریب به یقین در انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال 98 کاندیدا خواهد شد در یک لطف اجباری از ادامه کار در شهرداری باز می ماند تا هزینه استعفا در آن زمان را به حداقل کاهش دهد. در اینصورت او که علاوه بر سابقه اصولگرایی با اصلاح طلبان هم ارتباط خوبی دارد در یک شرایط ایده آل فعالیت هایش را برای پیروزی در سال 98 عیان تر و گسترده تر می کند و راحت تر خود را آماده حضور در ماراتن سخت انتخابات مجلس آینده خواهد کرد.

در کل به نظر می رسد کنار رفتن و یا نرفتن او از شهرداری بوشهر در هر صورت به نفع وی خواهد بود تا یک بار دیگر این موضوع که میگلی نژاد شم سیاسی بالایی داشته و به خوبی از پس مهره چینی در عرصه سیاسی بر می آید، تایید شود.

انتخابات مجلس آینده به طور قطع انتخاباتی پر شور و جذاب خواهد بود که با حضور افرادی چون میگلی نژآد، خدری نماینده فعلی، جمهیری نماینده سابق و چند چهره جدید داغ تر از همیشه خواهد بود. حال باید صبر کرد و نظاره گر تلاش این افراد برای کسب دو کرسی احتمالی مجلس از استان بوشهر بود و دید کنار رفتن و نرفتن میگلی نژادی که قطعا مستقل قدم به صحنه خواهد گذاشت، چه تاثیری بر معادلات آینده سیاسی استان خواهد داشت
نام:
ایمیل:
* نظر: